Aloe vera jelini yaşlanma karşıtı kremden önce kullanabilir miyim?

Yaşlanma Karşıtı Kremler

Yaşlanma karşıtı kremler, cildin yaşlanma sürecini yavaşlatan kremlerdir. Bu kremler bir dereceye kadar cildimizi kontrol edebilir ve yaşlanma etkisini azaltmak için cildi sağlıklı hale getirebilir.

Artık yaşlanmak doğal bir olgudur ve bunu kimse inkar edemez. Bu kremler sadece cilt yaşlanmasını mümkün olduğunca geciktirmemize yardımcı olur. Cildimiz yaşlandıkça kırışıklıklar, ince çizgiler ve koyu halkalar oluşur. Yaşlanma karşıtı kremler kullanmak, bunların görünümünü azaltmaya yardımcı olabilir. Yaşlanma, cildimizi donuk ve nemlendiricisiz hale getirme, elastikiyetini kaybetme ve kırışıklıklara veya koyu halkalara neden olma eğilimindedir. Herkes farklı yaşlanma belirtileri görebilir. Bazılarında kırışıklıklar olabilirken bazılarında ince çizgiler olabilir. Bunlar tamamen normaldir ve hiç de ciddi değildir. Zamanla vücudumuzun yaşlanmaya başladığını ve cildimizin de yaşlandığını anlamamız gerekir.

Yaşlandıkça yaşlanma karşıtı kremler kullanmanın birçok faydası vardır. Bu nedenle, bu konuyu kapsamlı bir şekilde araştırmak ve günlük cilt bakımı rutininize dahil ettiğinizden emin olmak en iyisidir.

Yanlış anlamayın, yaşlanma karşıtı kremler ancak bir dereceye kadar yardımcı olabilir. Bunlar cildin yaşlanmasını engelleyemez, bunu düzeltmemize izin verin! Egzersiz yapmak ve sağlıklı beslenmek, cildinizi ve vücudunuzu normalden biraz daha yavaş yaşlandırmanın anahtarıdır.

Ayrıca, yaşlanma karşıtı bir krem, kendinize olan güveninizi kontrol altında tutmak için günümüzde çok yaygın olan kırışıklıklar veya ince çizgiler gibi kusurlarınızı gizlemek için kozmetik prosedürleri çıkarmanıza yardımcı olabilir!

Yaşlanma karşıtı kremlerin 25 yaşından itibaren kullanılmaya başlanması tavsiye edilir çünkü bu yaştan itibaren cildimiz bu kremleri kullanacak olgunluğa ulaşmıştır. Herhangi bir yaşlanma karşıtı krem ​​kullanmadan önce lütfen iyi bir dermatoloğa danışın, çünkü size cildiniz için en iyi kremi önereceklerdir.

Yaşlanma karşıtı krem ​​sabah ve akşam kullanılabilir. Bu kremleri günde iki defadan fazla kullanmayın çünkü çok güçlüdürler ve ikiden fazla kullanıldıklarında cildi tahriş edebilirler.

Yaşlanma karşıtı kremden önce aloe vera jeli?

Evet, %100. Yaşlanma karşıtı kremleri uygulamadan önce yüze aloe vera jeli sürmek güvenlidir. Yaşlanma karşıtı kremleri uygulamak önemlidir, hangi cilt bakım ürününü uyguladığınız önemli değildir. Yaşlanma karşıtı kremleri serum, losyon, nemlendirici veya başka herhangi bir üründen sonra uygulayabilirsiniz ve tamamen sorun olmaz.

Hem aloe vera jeli hem de yaşlanma karşıtı kremleri kullanmak cildimize iyi gelir. Bu yüzden bu rutini kaçırmamalısınız. Aslında, bunların ikisini de (sabah ve akşam) uygulayabilirsiniz. Yaşlanma karşıtı kremleri gece uygulamayı da ihmal etmemelisiniz çünkü uykuda daha uzun süre bekletilebilirler ve bu daha faydalıdır.

Aloe vera vücudumuz ve cildimiz için iyidir. Bu yazının başlarında okuduğumuz gibi, cildimize aloe vera jeli uygulamak kesinlikle cildimize çeşitli şekillerde yardımcı olur. Aloe vera jeli yaşlanma karşıtı kremden önce sürülebilir ve bunda bir sakınca yoktur. Şimdi, bazı insanlar yaşlanma karşıtı kremden önce aloe vera jeli uygularsak, yaşlanma karşıtı kremin cildimiz için amacına uygun şekilde hizmet etmeyeceğine inanıyor. Bu tamamen yanlıştır, aloe vera jeli hafiftir ve cilt tarafından hızla emilir. Sadece bu değil, aloe vera jeli sulu bir dokuya sahiptir ve bu onu çok hafif yapar. Bu, bir ürün cildiniz tarafından emildiğinde, cildinize başka bir ürün uygulayarak anında ilerleyebilmenize yardımcı olur. Aralarında herhangi bir engel oluşturmaz ve ürünler cilde bireysel olarak fayda sağlar.

Yaşlanma karşıtı bir krem ​​sürmeden önce 2-3 dakika aloe vera jeli sürebilirsiniz. (Böylece, aloe vera jelinin cilde iyice nüfuz etmesi ve ardından yaşlanma karşıtı kremin amacına ulaşması için zaman tanımış olursunuz!)

NOT:

Yaşlanma doğal bir süreçtir ve şüphesiz dünyadaki herkesin başına gelir. Yaşlanma karşıtı kremler temel olarak cildin yaşlanma sürecini yavaşlatmak için kullanılır. Biz yaşlandıkça cildimiz de bizimle birlikte yaşlanır ve aradaki fark eninde sonunda görülür. Bunlar koyu halkalar, ince çizgiler, kırışıklıklar ve gevşek cilt elastikiyeti şeklindedir.

Şimdi, yaşlanma sürecini durduramayız, öyleyse neden onu geldiği gibi kabul etmeyelim! Herkesin cildi yaşlanır ve bir noktada elastikiyetini kaybetmeye ve kırışıklıklar göstermeye başlar, ancak yaşlanma karşıtı kremler kullanarak cildin yaşlanma sürecini kesinlikle yavaşlatabiliriz. Yaşlanma karşıtı kremleri cilt bakım rejimimize dahil etmemiz ve kesinlikle uygulamamız gerekiyor.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir!

Everteen Kadınlar için Anında Klozet Dezenfektanı Spreyi Çalışıyor mu?

Everteen Kadınlar için Anında Klozet Dezenfektanı Spreyi-Ürün Açıklaması: Everteen Klozet Dezenfektanı, kadınlar için güvenli, etkili …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir