Buz sivilce izlerini tamamen yok eder mi?

Akne veya sivilce her zaman başa çıkmak için bir görevdir. Bunu kimse inkar edemez. Kızarıklık ve çok fazla acı ile birlikte gelir, bu da onu daha sinir bozucu hale getirir.

Birçoğumuz geçmişte sivilce ile uğraştık ya da bugün bile uğraşıyoruz. Akne, cildimizin yüzeyinde bulunan sebumdan kaynaklanabilir. Bu sebum, yüzümüzde sivilce ile sonuçlanan enfeksiyonlara veya tıkanmış gözeneklere neden olur. Aknenin başka nedenleri de vardır, bunlar hormonal dengesizlik, kötü beslenme, sağlıksız yiyecekler yeme vb.

Yüzümüzdeki sivilce ile baş etmek çok zordur çünkü görünüşümüz konusunda güvensiz hissetmemize neden olur. Kendimize olan güvenimizi azaltır ve bizde bir sorun olduğuna inanma eğilimindeyiz. Ama durum böyle değil, sivilce çok normal ve dünyadaki insanların %99’u bununla uğraşıyor.

Sivilce izleri ise sivilcelerden aldığımız izlerdir. Sivilce aldığımızda, kırmızımsı bir iz de alırız. Sivilce geçer ama izler hala oradadır. Şimdi, bu izlerin kaybolması çok zaman alıyor. Sadece kalıcı ve kaybolmayan bazı izler olması değil, inatçı sivilce izleridir.

Bu izler ayrıca Ice pick, Rolling ve Boxcar gibi farklı tiplerdedir. Önce bu yaraları biraz tanıyalım.

Buz Kıracağı Yaraları Bu izler derinin derinliklerindedir, cildimizde su çiçeği izine çok benzeyen delikler gibi görünürler. Bu izlerin cilt yüzeyinin altına indiği için tedavisi kolay değildir. Bunları gidermek için dermatolojik prosedürler gereklidir.

Yuvarlanan Yaralar- Bu izler deride oluşan izler gibidir. Genellikle yanaklarda ve çene çizgisinde görülürler. Bunlar kabarık işaretler olarak görünür ve bir doktorun uygun yönlendirmesi olmadan çıkarılması zor olabilir.

yük vagonu yaraları- Bu izler cildinizdeki ezikler gibidir. Aknenin etkisine göre derin veya orta seviyede olabilirler. Çok derinlerse, onları çıkarmak için mikrodermabrazyon ve normal kimyasal peeling gibi tıbbi tedaviler kullanılır.

Ancak bazı durumlarda sivilce izleri çok hafiftir ve kremler ve doğal ilaçlar ile tedavi edilebilir. Bu nedenle, ne tür bir yara izine sahip olduğunuzu kontrol ettirmek çok önemlidir. Ardından, farklı akne izleri için farklı tedaviler kullanıldığı için tedaviye devam edin.

Bu sivilce izleri, hepimizin bildiği tahriş edici sivilce ile mücadele ettiğimiz gerçeğinin sürekli bir hatırlatıcısıdır. Mücadele aslında gerçek çocuklar!

Cildinizi yara izlerinden korumak için kullanılabilecek temel ipuçlarından biri her gün güneş kremi kullanmaktır. Güneş kremi sadece güneşten gelen zararlı UV ışınlarını engellemek için kullanılmaz, aynı zamanda cildimizi sivilcelerin bıraktığı sivilce izlerinden korumaya da yardımcı olur. Güneş kremi, cilt ile cilt yüzeyi arasında bir bariyer oluşturur, böylece yara izi cildin derinliklerine inmez ve kalıcı yara izine neden olmaz.

Sivilce ve sivilce tedavisinde buz kullanmak sivilcenin olduğu bölgeyi serinlettiği, sivilcenin neden olduğu kızarıklığı azalttığı ve bölgeyi kısa sürede rahatlattığı için çok iyidir.

Bununla birlikte, akne izlerinin tedavisi söz konusu olduğunda. Buz orada harikalar yaratmaz. Çok küçük sivilce izleri gibi ciddi olmayan sivilce izleriniz varsa, sivilce izlerini yok etmek için buz işinize yarayacaktır. Çok zaman alacak, ancak sivilce izi sonunda kaybolacak, ancak çok uzun süredir orada olan ciddi sivilce izleriniz varsa, buz yardımcı olmaz.

Buna ek olarak, buzun sivilce izlerinin giderilmesine yardımcı olduğuna dair bir garanti yoktur.

Artık akne izlerini yok ettiğini iddia eden birçok krem, losyon, jel veya serum olduğunu biliyoruz. Dürüst olmak gerekirse, sivilce izlerine yardımcı olan hiçbir şey yoktur. Sadece yaraları soldururlar ama tamamen kaybolmazlar. Sivilce izlerini yok etmek zor bir iştir, sadece lazerler, kimyasal peelingler, cilt iğneleme gibi tıbbi prosedürler, sivilce izlerinin tamamen geçmesini istiyorsanız işe yarar.

Bu tıbbi prosedürleri tercih etmek istiyorsanız, sadece çok pahalı değiller, aynı zamanda ürkütücü de olabilirler, bu durumda sivilce izlerini gidermek için doğal ilaçlar kullanabilirsiniz. Bu durumda, sivilce izlerini soldurursunuz, böylece gözle görülemeyecek kadar hafif olurlar.

Deneyebileceğiniz bazı doğal ilaçlar şunlardır: Multani Mitti yüz paketi, Ubtan yüz paketi, Niacinamide, Çay ağacı yağı, Aloe vera jeli ve Witch hazel kullanın.

O halde bu sorunun cevabı büyük Numara! Buz sadece sivilcelere iyi gelir, çok işe yarar ama sivilce izlerine iyi gelmez bu yüzden buzdan yüksek beklentiniz olmasın bunun yerine yüz paketleri, serumlar, jel gibi diğer doğal ilaçları kullanın. Bence Aloe Vera jeli doğal ve en uygunudur. Kullanımı kolaydır ve yara izlerini yok eder, böylece bunu deneyebilirsiniz. Ayrıca çay ağacı yağı sivilce izlerinin giderilmesinde de işe yarar, bu da sadece bir ürün gerektiren harika bir seçenektir. Ancak, tüm bu çözümler zaman alacak ve sivilce izinizi bir veya iki gün içinde tamamen ortadan kaldırmayacaktır.

Daha hızlı sonuç almak ve sivilce izlerinin tamamen yok olmasını istiyorsanız sadece dermatolojik ameliyatlar yardımcı olacaktır.

Not:

Ne tür sivilce izlerinin olduğunu bilmek çok önemlidir, bu nedenle profesyonel tıbbi yardım almak için bir dermatolog randevusu alın. Buzun sivilce veya sivilce izlerinin giderilmesine yardımcı olduğuna dair bir kanıt yoktur. Bazı durumlarda buz akneyi yok etmede işe yarar, ancak diğerlerinde buz değil bu nedenle bir dermatoloğa danışmak her zaman iyidir.

Her cilt tipi farklıdır ve bu nedenle her cilt tipine uygun farklı tedavilere ihtiyaç vardır. Bu nedenle, size ve cilt tipinize çok güçlü gelebilecek herhangi bir krem ​​veya losyonu kullanmadan önce bir uzmana danışmanız şarttır.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir!

Everteen Kadınlar için Anında Klozet Dezenfektanı Spreyi Çalışıyor mu?

Everteen Kadınlar için Anında Klozet Dezenfektanı Spreyi-Ürün Açıklaması: Everteen Klozet Dezenfektanı, kadınlar için güvenli, etkili …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir