Çay ağacı yağı sürdükten sonra güneşe çıkabilir miyiz?

Çay ağacı yağı (Melaleuca yağı olarak da bilinir), birçok cilt ve saç tedavisinde kullanılan esansiyel bir yağdır. Bu yağ çoğunlukla ilaçların, kozmetik ürünlerin veya cilt bakımının bileşenlerinden biridir. En çok yüz yıkama, sabun, akne önleyici kremler vb. ürünlerde bulunur.

Bu yağ, tüm cilt tipleri (yağlı, kuru ve karma) için iyi ve etkilidir. Ölçülü kullanılırsa, bu yağ cildimiz için çok iyi olabilir. Sadece cilt için değil, çay ağacı yağı da saç derimiz için çok iyidir. Bu yağın az bir miktarı aşırı kepeği büyük ölçüde gidermenize yardımcı olabilir. Yani bu yağ kesinlikle çok amaçlı bir yağdır. Çay ağacı yağı cildimizin, saçımızın, tırnaklarımızın vb. kalitesini artırmaya yardımcı olur. Bu yağı eşsiz taşıyıcı yağ yapan antibakteriyel ve antiseptik özelliklere sahiptir. Kesik veya yaralara uygulandığında etkilenen bölgeyi iyi tedavi eder ve ağrıyı azaltır. Bu çay ağacı yağı, cilt enfeksiyonlarını tedavi etmek için de bu yağı kullanabilir.

Çay ağacı yağı kullanımına gelince, cildinizin alışması ve istenen sonuçları göstermesi için biraz sabırlı olmanız ve sık sık cildinize uygulamanız gerektiğini söyleyeyim. Cildiniz için birkaç gün sürecek ama mutlaka bu yağ cildinize fayda sağlayacak ve onu seveceksiniz ki bu garanti!

Çay ağacı yağı cildimiz için kullanılır mı?

Çay ağacı yağının cildimiz için sayısız faydası vardır. Temiz ve pürüzsüz bir cilt elde etmek için bu yağı uygulayabiliriz. İnatçı sivilce ve izlerin giderilmesine yardımcı olur. Akne veya sivilce bakteri ve toz partiküllerinden kaynaklanır, içlerindeki antibakteriyel özellikler nedeniyle çay ağacı yağı sivilce tedavisi için harikadır.

Yağlı ciltler ve akne sorunları, iltihaplanma veya sivilce izleri olan kişiler için çok iyidir. Yağdaki antiseptik özellikler nedeniyle çay ağacı yağı, sivilceleri yok etmeye ve cildin yağlılığını azaltmaya yardımcı olabilir.

2 damla çay ağacı yağı damlatın ve seçtiğiniz bir taşıyıcı yağ (badem yağı, hindistancevizi yağı, biberiye yağı vb.) ile karıştırarak cildinize uygulayın veya leke tedavisi de yapabilirsiniz. Bu, bu karışımı tüm yüz yerine yalnızca kurtulmanız gereken etkilenen bölgelere (akne) uyguladığınız anlamına gelir ve o kadar.

2 çay damla çay ağacı yağını güneş kreminize karıştırıp tüm yüzünüze uygulayabilirsiniz.

Çay ağacı yağını her gün cildimize kullanabilir miyiz?

Evet, çay ağacı yağı çay ağacı yağını günlük olarak cildimizde kullanabilir.

Bildiğimiz gibi çay ağacı yağı cildimiz için biraz fazla güçlüdür, bu nedenle çok hassas bir cildimiz varsa her gün kullanmaktan kaçınmalıyız. Yağı alternatif günlerde kullanın.

Genel olarak, cildimiz biraz hassastır, bu nedenle herhangi bir ürünü yalnızca aşırıya kaçmadan kullanmalıyız. Aşırıya kaçarsak, ürün fayda yerine cildimize zarar verebilir.

Çay ağacı yağını cilde uygulamadan önce bir miktar taşıyıcı yağ veya biraz su ile seyrelttiğinizden emin olun. Çay ağacı yağı bazen cildimiz için çok fazla gelir, tahrişe veya kızarıklığa neden olabilir, bu nedenle her zaman başka bir yağ ile karıştırılması önerilir. Bu, çay ağacı yağı etkisinin azalmasına yardımcı olur, bu da cilde zarar verecek kadar güçlü olmadığı anlamına gelir.

Çay ağacı yağı sürdükten sonra güneş ışığına çıkabilir miyiz?

Kesinlikle NUMARA. Yüzünüzde çay ağacı yağı varken güneşe çıkmak cildimiz için çok zararlı ve tahriş edici olabilir. Güneşin zararlı ve güçlü ışınları vardır ve bunlar cildimizle temas ettiğinde cildimizin tahrip olma ihtimali vardır. Buna ek olarak, cildimize çay ağacı yağı sürülür ve ardından güneşe çıktığımızda, güneş ışınları.

Cildin yanmasına neden olabilir ve ciltte kalıcı izler bırakabilirsiniz.

Çay ağacı yağı çok güçlü bir yağdır ve özellikle güneşli bir günde evden dışarı çıktığınızda kullanılmamalıdır.

Çay ağacı yağını gece cilt bakım rejiminizi gerçekleştirirken uygulamanız ve sonrasında uyumanız tavsiye edilir. Bu şekilde cildiniz güvende olur ve cildinizin cilt üzerindeki herhangi bir kir veya kirlilikten etkilenme olasılığı yoktur.

Not:

Çay ağacı yağını doğrudan cilde uygulamayın.

İstemediğimiz yanma, tahriş ve kızarıklığa neden olabilir. Yağ çok güçlü olduğundan, ilk kez yağı tüm yüzünüze uygulamadan önce her zaman bir yama testi yapmanızı tavsiye ederim. Bu yağı kullandıktan sonra ciltte aşırı tahriş olması durumunda doktora gidin.

Çay ağacı yağını ilk kez cildinizde kullanmak biraz karıncalanma, tahriş ve batma hissine neden olur ama bu normaldir. Bu hissin biraz olması iyidir, ancak çok fazla tahriş veya karıncalanma hissederseniz, cilt tahrişine veya ciltte kızarıklığa neden olabileceğinden yüzünüzde kullanmayın. Başlamak için bir damla kullanın, ardından cilde uyguladığınız çay ağacı yağı miktarını artırın, böylece cildiniz bu yağa uyum sağlamak için zaman kazanır.

Çay ağacı yağını tahrişe neden olduğu için doğrudan cildiniz için kullanmak istemiyorsanız, o zaman içinde zaten çay ağacı yağı bulunan yüz temizleme jeli, krem ​​vb. ürünleri kullanabilirsiniz. Minimal ve hala harika bir şey olan çay ağacı yağının faydasını alıyorsunuz! Bu, çay ağacı yağını tamamen kullanmadan günlük rutininize dahil etmenin en iyi yollarından biridir.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir!

Everteen Kadınlar için Anında Klozet Dezenfektanı Spreyi Çalışıyor mu?

Everteen Kadınlar için Anında Klozet Dezenfektanı Spreyi-Ürün Açıklaması: Everteen Klozet Dezenfektanı, kadınlar için güvenli, etkili …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir