Cetaphil Nemlendirici Losyon’u uyguladıktan sonra makyaj yapabilir miyiz?

Nemlendirici

Nemlendirici, cilt bakım rejimimizde cildimize ve cildimizin yüzeyine nem sağlayan bir üründür. Nemlendirici genellikle yüz serumları veya tonerlerden sonra ancak güneş kremlerinden önce uygulanır. Herhangi bir formda olabilir (losyon, jel, krem, balsam vb.). Tamamen tercihinize ve cilt tipinize bağlıdır. Temel işlevi, cildi gün boyunca sağlıklı ve nemli tutmaktır.

Cildimiz için bir nemlendirici kullanmanın en önemli faydası, nemi cildimize hapsederek, cildimizi dışarıdan gelen zararlı çevresel etkenlerden/kirlerden cildimize ulaşmasını ve akne, tıkanmış gözenekler, siyah nokta, beyaz nokta gibi çeşitli sorunlara yol açmasıdır. vb. Bu nedenle cildinizi korumak için her gün nemlendirici sürmek şarttır.

Nemlendirici sürmenin faydaları nelerdir?

Bir nemlendirici cildimize yalnızca çeşitli şekillerde yardımcı olur. Tıpkı bitkilerin beslenmek için suya ihtiyacı olduğu gibi, cildimizin de beslenmesi ve nemlenmesi için nemlendiricilere ihtiyacı vardır. Avantajlardan bazıları şunlardır:

– Cildi sağlıklı yapar

– Cildi nemlendirir

– Kuru cilde yardımcı olur

– Cilt dokusunu iyileştirir

– Besin maddelerini cildinize kilitler

– Hassas cildi yatıştırır

Birkaçından bahsettim ama cildinize nemlendirici sürmenin faydaları söz konusu olduğunda liste kesinlikle uzayıp gidiyor.

Dürüst olmak gerekirse, nemlendirici kullanmıyorsanız, cildiniz kesinlikle sizden nefret edecek ve ciddiyim!

Nemlendiriciyi ne sıklıkla sürmeliyiz?

Bununla birlikte, günde iki kez bir nemlendirici kullanılmalıdır. Sabah bir kez ve her gece bir kez. Ancak, günde bir kez nemlendirici uygulamak da iyidir. En azından iki kez olmasa da en az bir kez uygulamalısınız. Nasıl ki güneş kremi cildimiz için bir zorunluluksa, nemlendirici de öyledir ve cilt bakımı söz konusu olduğunda ciddiye alınmalıdır.

Temizlendikten sonra nemlendirici sürülmelidir. Yüzünüzde kalıntı veya kir parçacığı kalmadığından emin olmak için yüzünüzü güzelce ve nazikçe yıkayın, ardından bol miktarda nemlendirici alın. Herhangi bir yüz bakımı, kaplıca vb. durumunda, devam etmeli ve sonrasında bir nemlendirici uygulamalısınız.

Cilt bakımı rejiminizde kullandığınız diğer ürünler ne olursa olsun cildimizin düzenli olarak neme ihtiyacı olduğu için nemlendirici kullanmayı atlamayın.

Az önce gördüğümüz gibi nemlendirici cildimizin sağlığı için çok önemlidir.

Makyajdan önce nemlendirici sürmek ya da sürmemek gibi bir soru yok çünkü cevap kesin bir EVET! Makyajdan önce bir nemlendirici uygulayın, bununla ilgili bir sorun yoktur. Spesifik olarak, Cetaphil nemlendirici losyon hakkında konuşursak, o zaman evet, makyajdan önce de uygulanabilir ve hazırsınız. Cetaphil losyonunun biraz yağlı veya kalın olduğunu düşünüyorsanız, makyaj yapmadan önce biraz kullanabilirsiniz. Aşırı yağlı bir yüze yol açabileceğinden ve ardından makyaj da yağlı veya ağır görüneceğinden, kat kat uygulamayın. Daha az ürün alın, bu iyi olacaktır.

Aslında, makyajdan önce cildinizi hazırlamak, makyajı iyi bir şekilde karıştırmanıza ve fondöteni kolayca karıştırmanıza yardımcı olur. Cilt yumuşacık olur ve makyaja hazır hale gelir. Hepimiz makyajın cildimiz için çok ağır olduğunu biliyoruz, bu nedenle cildi hasardan korumak için doğru miktarda besin ve nem sağlamak önemlidir.

Makyajı çıkardıktan sonra nemlendirici sürmek de cildi dengede tuttuğu için çok iyi bir alışkanlıktır. Bu şekilde nemlendirici, makyajın etkilerini en aza indirebilir çünkü makyaj cildimiz için çok kalın ve güçlü olabilir.

Makyaj yapmadan önce hatırlamanız gereken ve her zaman aklınızda bulundurmanız gereken en önemli ipuçlarından biri yüzünüze ve cildinize hafif bir nemlendirici uygulamaktır. Kullandığınız nemlendiricinin kıvamı hafif olmalı ve hiç ağır olmamalı.

Yoğun kıvamlı bir nemlendirici cildi aşırı derecede tahriş edebilir ve sadece bu değil, bundan sonra makyajınız yağlı ve yağlı görünecektir. Nemlendirici kalın olduğu zaman kuruması çok zaman alacak, kolay emilmeyecek ve ardından fondöten veya bb krem ​​sürmek için 2 dakika beklemeniz gerekecek.

NOT: Yukarıda bahsettiğimiz gibi nemlendiricinin sayısız faydası vardır, bu nedenle makyaj öncesi cilt bakım rutininize nemlendirici eklemeyi asla unutmayın. Özellikle günlük olarak makyaj yaparken cildinize özen göstermeniz çok önemlidir. Makyaj uygulamak cildimizin katmanlarına zarar verebilir, her zaman yeşil kalması için cildimize nem ve besin sağladığımızdan emin olmalıyız.

Bununla birlikte, her cilt tipine bir nemlendirici uygulanmalıdır. Yağlı, kuru veya karma bir cilde sahipseniz nemlendirici şart! Cilt tipi önemli değil, o yüzden yağlı cildine bakmadan da nemlendirici sür!

Cildimizi yumuşak tutmak ve zararlı maddelerden korumak bizim görevimizdir, bu nedenle mutlaka iyi bir marka nemlendirici kullanın. Cetaphil Nemlendirici Losyon, Aveeno Losyon, Bioderma losyon ve Ponds kremine gidebilirsiniz. Bunlar, kaliteli nemlendiriciler sağlayan en iyi markalardan bazılarıdır. Çok fazla nemlendirici markası var ama her zaman cilt tipinize uygun olanı seçtiğinizden emin olun, her nemlendirici her cilt tipine uygun değildir, bu yüzden satın alırken ve nemlendirici türü konusunda dikkatli olun.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir!

Everteen Kadınlar için Anında Klozet Dezenfektanı Spreyi Çalışıyor mu?

Everteen Kadınlar için Anında Klozet Dezenfektanı Spreyi-Ürün Açıklaması: Everteen Klozet Dezenfektanı, kadınlar için güvenli, etkili …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir