Cilt buharı mı yoksa buz küpü masajı mı?

Hepimiz kusursuz bir cilt isteriz ve bunu başarmak için birkaç farklı cilt bakım ürünü veya yüz bakımı deneriz. Günlük hayatımızda cildimizi donuklaştıran ve cildimizdeki ışıltıyı alan çeşitli sorunlar vardır, bu nedenle günlük olarak yüz maskeleri, yüz bakımları ve doğru cilt bakım ürünlerini kullanmanız önerilir.

Yüz masajı söz konusu olduğunda, bir salona veya spaya gitmenin en iyi seçenek olduğunu düşünüyoruz, ancak bu seçenekler çok pahalı ve daha az kullanışlı. Dürüst olalım, kimsenin her hafta veya her ay spaya gitmek için o kadar zamanı yoktur. Bu nedenle, evde yüz masajları zaman kazandıran ve cep dostu oldukları için en iyisidir. Bunu yapmak için süslü malzemeler veya ürünler gerekli değildir.


Bugün bizi evimizin rahatlığında dışarı çıkma derdinden kurtaran 2 çeşit yüz masajından bahsedeceğiz. Bu yüz masajlarının her ikisinin de yapılması kolaydır ve evde minimal ürünlerle yapılabilir. Bunların cildimiz için çoğunlukla aynı faydaları vardır.

Gelin bu 2 yüz masajına ayrı ayrı bakalım ve daha yakından tanıyalım:

DERİ BUHARLAMA:

Cilt buharı temelde yüz buharıdır, cildinizdeki gözenekleri açmak için kullanılır. Sadece bu değil, cildinizdeki kan dolaşımını iyileştirmenin ve arttırmanın harika bir yoludur. Bu şekilde cildinize oksijen ve cildimizin ihtiyaç duyduğu besinleri sağlarsınız. Bir cilt buharlama seansından sonra, yüzünüzde sağlıklı ve doğal bir ışıltı fark edersiniz ki bu, bu tür yüz bakımlarından tam olarak istediğimiz şey! Salonlara veya kaplıcalara gittiğinizde, hemen hemen her cilt yüzünün cildinin buharlaştığını fark edebilirsiniz. Bu nedenle, cildimizin sağlığını korumak söz konusu olduğunda yaygın bir uygulamadır.

Yüzünüzün her yerine sarılacak sıcak bir havludan oluşur veya içinde sıcak su bulunan bir su kabı kullanabilir ve ardından sıcak su buharının yüzünüze ulaşması için yüzünüzü kasenin üzerinde tutabilirsiniz.

Cilt buharının gözeneklerin giderilmesi dışında daha fazla faydası vardır ve bunlar: cildimize parlaklık verir, cildi nemlendirir, kolajeni destekler, cilt yüzeyindeki kiri uzaklaştırır, cildi iyi temizler, siyah nokta ve beyaz noktaları giderir. Ve bir kaplıcadaymışız gibi rahatlatıcı ve ferahlatıcı olduğunu unutmamak gerekir!

Size en uygun olanı haftada bir veya iki kez cilt buharına gidebilirsiniz. Yüz buharı dikkatli bir şekilde ve sadece 10-12 dakika yapılmalıdır. En fazla 15 dakikada ama daha fazla değil çünkü cildi yakabilir.

Yağlı ciltler haftada iki kez cilde buhar uygulayabilir, ancak kuru ciltler söz konusu olduğunda haftada sadece bir kez, kuru cilt hassas olduğundan ve ısıyı çok fazla kaldıramadığından iyidir. Cilt tipinize göre hareket edin.

Herhangi bir cilt rahatsızlığınız varsa veya ciltte akne, egzama, kızarıklık ve herhangi bir tahrişten şikayetçiyseniz, dermatoloğunuza danışmadan cilt buharına başvurmayınız. Cildimiz tahriş olur ve reaksiyona neden olur, bu nedenle bu gibi durumlarda son derece dikkatli olmalıyız.

Nasıl kullanılır:

Buharlı yüz masajı yapmanın 2-3 yolu var ama biz çok fazla adım gerektirmeyen en kolayını tartışacağız.

Bu olarak bilinir sıcak havlu tekniği.

Temiz bir havlu alın ve sıcak suya batırın ve havluyu sıkın, bu sıcak havluyu yaklaşık 8 dakika yüzünüzde bekletin.

(Dikkatli olun ve cildinizin kaldırabileceği kadar havluyu yüzünüze koymadan önce sıcaklığının yerleşmesine izin verin)

BUZ KÜP MASAJI:

Şimdi en sevdiğim yüz masajlarından birine geliyorum: buz küpü masajı! Sıcak ve rüzgarlı yazlarda kendinizi serinletmek ve cildinizi nemli tutmak için ihtiyacınız olan tek şey soğuk bir masajdır.

Buzlu yüz masajı, cildimizin kan dolaşımını artırmaya yardımcı olduğu ve cildimizi pürüzsüz hale getirdiği için cildimiz için iyidir. Düzenli olarak buz masajı yaparak, aşırı makyaj veya başka herhangi bir faktör nedeniyle gözeneklerimizin tıkanmasını önleyebiliriz. Sadece bu değil, gözenekleri tıkadığınızda buz yardımcı olur. Cilt sorunlarına neden olan tıkanmış gözenekleri açar.

Cildinize veya vücudunuza buz uygulamak da soğuk bir terapidir. Buzun en büyük faydalarından biri, sivilcelerimizi yatıştırmasıdır. Sivilcelerden kurtulmanın en iyi ve en doğal yolu budur. Aknenize buz uygulamanız yeterlidir, bunu yaparak aknenizin boyutu küçülür ve sadece bu değil aknenin kızarıklığı da geçer ve akneden kurtulmak sadece birkaç gün sürer. Bu nedenle, sivilce kızarıklığı veya büyük sivilceleriniz varsa, buzu deneyin.

Bunun dışında, buzun cildimiz için birçok faydası vardır: sivilceleri yatıştırır, şişkinlikleri ve koyu halkaları azaltır, yağlılığı kontrol eder, kırışıklıkları giderir, bronzlaşmaya yardımcı olur, doğal bir ışıltı verir ve liste uzayıp gider!

Ben şahsen bu buz küpü masajını uzun zamandır yapıyorum ve sadece yatıştırıcı olmakla kalmıyor, aynı zamanda cildim için de harika, çünkü aknenin azaldığını ve uygun bir yüz kremi olmadan bir parıltı verdiğini gördüm.

Nasıl kullanılır:

Tek ihtiyacınız olan bir havlu veya mendile sarılmış 1 veya 2 buz küpü. Bu kadar kolay. 1-2 dakika bu havluyla yüzünüze çok nazikçe masaj yapmalısınız. İşte bu kadarsın.

Buzu çoğunlukla her gün veya gün aşırı kullanabilirsiniz. Genellikle buz kullanmak cildimiz için kötü değildir, ancak şans eseri cilt tipinize uymuyorsa hemen kullanmayı bırakın.

Hangisi yaz için daha iyi?

Bu sorunun böyle kesin bir cevabı yok. Bana göre gün aşırı veya her gün buz masajı, yaz aylarında haftada bir cilt buharı masajı yapabilirsiniz. Yağlı akneye meyilli bir cilt için buz kullanmak çok daha yararlı olabilir çünkü buz cildimiz tarafından üretilen aşırı sebumu kontrol etmeye yardımcı olur ve akneyi yatıştırır. Yaz aylarında, buz küplerinin sizin için yapabileceği cildiniz ve sivilceleriniz için serinletici bir şeye ihtiyacınız var.

Cildimizin çok hassas olduğunu ve herkesin cildinin aynı olmadığını, bu nedenle bazı şeylerin bir kişi için işe yarayabileceğini, ancak başka bir kişi için geçerli olmadığını unutmamak önemlidir. Bu işlemlerin her ikisi de iyidir, ancak özellikle yüz buharı durumunda cildinizin buna dayanabileceğinden emin değildir. Bu nedenle, her zaman dikkatli olmak gerekir.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir!

Everteen Kadınlar için Anında Klozet Dezenfektanı Spreyi Çalışıyor mu?

Everteen Kadınlar için Anında Klozet Dezenfektanı Spreyi-Ürün Açıklaması: Everteen Klozet Dezenfektanı, kadınlar için güvenli, etkili …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir