Düz saç hindistan cevizi yağı veya hardal yağı için en iyi saç yağı hangisidir?

Düz saçlar yönetilebilir, tüysüz ve bakımı kolay görünüyor. Kesinlikle öyle ve biz kızlar süper şık ve klas göründükleri için hepimiz düz saç istiyoruz. Sadece bu değil, aynı zamanda her saç modeli düz saçla yapılabileceği için kolaydır. Şahsen ben, kıvırcık saç yerine düz saça sahip olmayı seviyorum çünkü bukleler bana buklelerden daha çok yakışıyor ve ayrıca taranması da kolay!

Bununla birlikte, düz saçlar ayrıca uygun bakıma ihtiyaç duydukları için yüksek bakım gerektirir ve ayrıca saçları mükemmel bir şekilde düz tutmak için şampuanlar, saç kremleri, saç spaları ve serumlar kullanılır. Bu şampuanlar ve ürünler normal kullandığımız şampuanlar değil, pahalı olan düz saçlar için özel olarak üretilmiş şampuanlardır. Saç kaplıcalarına dürüstçe güvenemeyiz, günlük yoğun bir programda onlarla düzenli olamazsınız. İşte bu noktada saç yağlarının kullanımı ve sıcak yağ masajları imdadımıza yetişiyor.

Saç yağları çok basit ama çok önemlidir ve saçlarımızı sağlıklı tutmamız için bir zorunluluktur.

Saç düzleştirme işlemlerinden sonra

Saç yağları, uygun beslenmeyi sağladıkları, saçlarımızı iyi nemlendirdikleri ve saçlarımızı tüysüz ve pürüzsüz hale getirdikleri için saçlarımız için çok önemlidir. Bu yüzden saç yağı saçlarımız için olmazsa olmazdır ancak saç tipinize en uygun saç yağını denemeyi ve kullanmayı unutmayın. Piyasada çok sayıda saç yağı olduğu için herhangi bir saç yağı kullanmayın, ancak her saç yağı herkese uygun değildir.

Saç düzleştirme işlemini yaptırdıktan sonra saç yağı uygulayamayacağınız yanlış bir kanıdır. Gerçek şu ki, saç yağı saçlarımız için çok önemlidir. Bitkilerin büyümesi ve iyi çalışması için su gerekli olduğu gibi, saç sağlığı, dokusu ve kalitesinin korunmasında saçlarımız için saç yağı da gereklidir. Saç düzleştirme veya herhangi bir kimyasal işlemden hemen sonra saç yağı sürmemeli, bir süre beklemelisiniz.

Saç düzleştirme (kalıcı veya geçici), saç düzleştirme veya bu konuda herhangi bir kimyasal saç tedavisi görmüş biriyseniz, düzleştirme etkisini hafifletebileceği için ilk birkaç hafta saç yağı kullanmamalısınız. Saç düzleştirme işleminden 2 hafta sonra saç yağı uygulayabilirsiniz. Bu sırada saçınıza bir saç serumu uygulayabilirsiniz.

Saç yağının kafa derisine sürülmemesi, bunun yerine uçlara ve saç tellerine saç yağı uygulanması tavsiye edilir. Saç derisine saç yağı uygulamak, saç derimizde çok fazla saç dökülmesine yol açabilecek doğal yağ olduğundan saç derisini çok yağlı hale getirebilir.

Hindistancevizi yağı:

Hindistan cevizi yağı (aka Naariyal ka tel ) şüphesiz saçlarımıza faydalı olmuştur ve yıllardır saçlar için kullanılmaktadır. Nani ve Dadi’mizin hakkında konuşacağı çok popüler bir saç yağıdır! Saçlarımız için iyi olan yağ asitleri ve doymuş yağlar bakımından zengindir. Hindistan cevizi yağı saçı pürüzsüz, parlak ve yumuşak yapar. Saç derimizdeki inatçı kepeklerden kurtulmak istediğimizde çok yardımcı olur. Sadece bu değil, aynı zamanda saçlarımızı, saçlarımıza zararlı olabilecek çevre kirliliğinden de korur. Bu nedenle, saçlarımız için hindistancevizi yağı kullanmanın birçok faydası vardır.

Hindistan cevizi yağının diğer en iyi özelliklerinden biri de saçlarımız için doğal bir ısı koruyucu olmasıdır. Saçlarımızda herhangi bir ısıtma aletini kullanmadan önce biraz hindistancevizi yağı kullanmak harikalar yaratabilir ve ayrıca saç kalitesine zarar vermez.

Hardal yağı:

Hardal yağı (aka Sarson ka tel) yine saçlarımız için son derece faydalı olan çok iyi bilinen bir saç yağıdır. Saçlarımızı derinlemesine besler ve kıvırcık saçlar, kuru saçlar, ısı hasarı ve ayrık uçlar gibi saç sorunlarına yardımcı olur. Omega 3, 6 yağ asitleri, E Vitamini ve antioksidanlardan oluşur.

A, E ve K Vitamini ile protein hardal yağı saç büyümesini destekler ve kafa derisi dolaşımını iyileştirir. Hardal yağının benzersiz bir faydası, günümüzde genç yetişkinlerde de yaygın olan saçların erken beyazlamasını önlemesidir.

Tamamen pürüzlü ve hasarlı saçlara hardal yağı uygulamak, saçın ihtiyaç duyduğu beslenmeyi anında sağladığı için çok faydalıdır. Ayrıca, sıcak hardal yağı saç derisi masajı, kötü kepekten muzdarip olduğunuzda çok yardımcı olur. Sadece ilk kullanımda kepekleriniz %70-80 oranında gitmiş olacaktır.

Hindistan cevizi yağı veya Hardal yağı

Saç söz konusu olduğunda, bu saç yağlarının her ikisi de kendi yollarında iyidir. Her ikisi de saçlarımızı yumuşak, parlak ve zararsız hale getirdikleri için çok benzer şekilde çalışırlar. Bu saç yağlarının her ikisi de saçlarımızın kalitesini arttırır ve saçlar için iyi saç kremidir. Size ve saç derisi tipinize en uygun saç yağını kullandığınızdan emin olun.

Bence hindistancevizi yağı, hardal yağından daha iyidir:

– Hardal yağı daha ağırdır ve saça uygulandığında daha fazlasını çekebilir.

saçlarımıza gelen kir ve yabancı maddeler saç dökülmesine neden olur.

– Hindistan cevizi yağı çoğunlukla tüm cilt tiplerine uygundur, hardal yağı ise ağırdır ve bu nedenle

Normal saç tiplerine uygundur ve yağlı saç tiplerine uygun değildir.

– Hindistan cevizi yağı güzel ve hafif kokar, hardal yağı ise güçlü bir kokuya sahiptir.

kokuyor ve aynı zamanda yağlı ve yapışkan olabilir.

Ayrıca hindistancevizi yağını saça sürdüğünüzde yağlı hissetmeden çalışabilir ve günlük işlerinizi normal bir şekilde yapabilirsiniz ancak hardal yağı ile saçınızda o yağlı ve yapışkan his olmadan güzel bir şekilde çalışamayacağınız için tahriş olabilirsiniz. . Bu düşündüğümden bahsetmeye değer!

Zaman zaman yağlı ve yağlı bir saç deriniz varsa, daha fazla yağlılık eklemeyeceği için hindistancevizi yağı sizin için çalışacaktır.

Bu yağları kullanan kişide de oluyor bazen hardal yağı saç tipinize hindistan cevizi yağından daha çok yakışıyor. Böyle bir durumda saç tipinize iyi gelen saç yağını kullanmalısınız.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir!

Everteen Kadınlar için Anında Klozet Dezenfektanı Spreyi Çalışıyor mu?

Everteen Kadınlar için Anında Klozet Dezenfektanı Spreyi-Ürün Açıklaması: Everteen Klozet Dezenfektanı, kadınlar için güvenli, etkili …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir