Evde dudak nasıl dolgunlaştırılır?

Dolgun ve dolgun dudaklara sahip olmak, devam eden ve şu sıralar her kızın hayali olan bir trend.

Kylie Jenner’ın dudaklarını gören kızlar etkileniyor ve dudak dolgusu tercih ediyor. Ancak hepimiz bu prosedürlerin riskli, acı verici ve aynı zamanda birçokları için bütçeyi aşan çok pahalı olabileceğini biliyoruz. Bu prosedürler, zaman zaman dolgulara ihtiyaç duydukları için geçicidir ve ayrıca uygun bakıma ihtiyaç duyarlar. Üstelik bu dudak enjeksiyonları, çoğumuz iğnelerden korktuğumuz ve daha az acılı bir yolu tercih ettiğimiz için herkes için bir seçenek değildir.

Evimizde her zaman bulunan malzemelere sahip bazı ev ilaçları hakkında konuşacağız. Daha büyük ve dolgun bir dudak istiyorsanız bunları deneyin ve farkı görün. Öyleyse başlayalım!

1. Pul pul dökün:

Badem yağı, bal ve şeker kullanarak dudaklara peeling yapmak dudakları nemlendirebilir ve aynı zamanda onlara dolgun bir görünüm verebilir. Bu ayrıca dudaklardaki ölü kuru cildin çıkarılmasına yardımcı olur ve pürüzsüz parlak dudaklar verir. Dudakların doğal pembe rengini tekrar kazanması için çevirerek dudaklarda renk değişikliği olması durumunda da işe yarayabilir. Birkaç damla badem yağı, 1 çay kaşığı bal ve şeker alın. Bir kapta iyice karıştırın ve bu karışımı dudaklarınıza nazikçe masaj yaparak uygulayın. 5-7 dakika bekletin ve ardından ıslak bir bezle yıkayın.

Ovalarken nazik olun, dudakları çok kuvvetli bir şekilde pul pul dökmeyin. Eksfoliyasyon cilde zarar verebileceği için her gün ve haftada bir veya iki kez yapılmamalıdır.

2. Tarçın ve vazelin:

Tarçın (Hint dilinde Dalchini olarak da bilinir), kanı dudaklarımıza akıtarak onları şişiren ve bize daha dolgun bir dudak veren doğal bir maddedir. Mutfağımızda çok yaygın olduğu için ucuz ve kolay bulunabilen bir malzemedir. Tarçın, doğru miktarda kullanırsak ve aşırı kullanmazsak cilde zarar vermez bu nedenle düzenli olarak kullanmayınız.

Tabii ki tarçın bunun ana maddesidir. Dudaklara uygulandığında tahriş edici olabilen bir karıncalanma hissi verir, bu da dudakların dolgunlaşmasına neden olur. Sanki bir arı dudağını sokmuş gibi ama sabırlı ol, işe yarayacak.

Tek ihtiyacınız olan 1 çay kaşığı tarçın tozu ve ½ çay kaşığı vazelin. Bunları bir kapta güzelce karıştırın. Karışımı dudaklarınıza uygulayın ve 4-5 dakika hafifçe masaj yapın. Bir bezle silin. Dilerseniz dudak balmı uygulayabilirsiniz.

3. Nane yağı dudak parlatıcısı:

Nane yağı da tarçın gibidir. Yağı dudaklarınıza sürdüğünüzde hafif bir yanma hissine sahip olursunuz, bu da kanın dudaklara doğru aktığı anlamına gelir ancak size dolgun bir popo görünümü verir ve dudakları dakikalar içinde dolgunlaştırır. Nane piyasada kolayca bulunur, bu nedenle bulunabilirlik bir sorun değildir.

Tek ihtiyacınız olan şeffaf bir dudak parlatıcısı ve 2-3 damla nane yağı. Şeffaf dudak parlatıcı şişesine 2 damla nane yağı ekleyin ve iyice karıştırın. Daha sonra bu parlatıcıyı bir aplikatör yardımıyla dudaklarınıza uygulayın. Dolgun, dolgun bir dudak görünümü istediğinizde bu dudak parlatıcısını uygulayabilirsiniz.

Önlemler:

Bunlardan herhangi birini dudaklarınıza kullanmadan önce daima bir yama testi yapın. Bunu, malzemeyi önce ellerinize uygulayarak ve 5 dakika bekleterek yapabilirsiniz. Kullandıktan sonra cildiniz tahriş oluyorsa, bu size uymaz, dudaklarınıza çok fazla zarar verebileceğinden dudaklarınıza sürmeyin. Dudaklarımız çok hassastır ve her şey onlara uymaz, bu yüzden önce dikkatli ol, sonra pişman ol.

– Cildi tahriş edip ağrılı bir yanma hissine neden olabileceğinden çatlamış/kuru dudaklarınıza asla tarçın veya nane sürmeyin.

– 5 dakikadan fazla veya gece boyunca açık bırakmayın.

– Hassas bir cildiniz/dudaklarınız varsa, çok miktarda kullanmak yerine az miktarda tarçın ve nane kullanın.

– Yanma hissi size fazla ve dayanılmaz ise, karışımı hemen dudaklardan çıkarın ve dudak bölgesini soğutmak için biraz buz veya soğuk su uygulayın.

Dudakları büyütmek için dudakları dolgunlaştırmanın başka yolları da var ama bunun için farklı malzemelere ihtiyacımız var. Burada bahsettiğimiz malzemeler, mutfağımızda zaten mevcut olduğu için kolay olanlardır, bu nedenle herkes için çok uygundur. Tarçın ve nane bazı yerel marketlerde kolayca bulunabilir veya internetten de sipariş verebilirsiniz.

Unutmayalım, sadece büyük dudaklar iyidir demiyoruz. Devam eden bu yeni trendler var ama kendinizi bu trendlere göre yargılamayın. Güzelliğin her zaman görünüşünüzle ilgili olmadığını ve o kadar da önemli olmaması gerektiğini bilmelisiniz. Her insan kendi tarzında güzeldir, bu yüzden kendinizi internette gördüğünüz insanlarla karşılaştırmayın. Kendimizi başkalarıyla karşılaştırma eğilimindeyiz, ancak bu insanların bu kusursuz görünümü elde etmek için ameliyat olduklarını çok az biliyoruz. Küçük dudaklara sahip olmak da gitti, bu güzellik standartları gelip gidiyor. Akıl sağlığımızı etkileyebilecekleri için onları çok ciddiye almayın. Güzel ve büyük dudaklar istiyorsanız, sizi mutlu eden şeyi yapın. İnternette sadece büyük dudakların iyi olduğu, ancak bu hiç de doğru olmadığı, her dudak boyutunun benzersiz olduğu ve sizi diğerlerinden farklı kılan şeyin bu olduğu gösterilmiştir.

Bunu söyledikten sonra, bu ipuçları bir şekilde size yardımcı olabilir veya dudakları dolgunlaştırmanın doğal yolları oldukları için kalıcı değildirler. Bunlar uygulanabilecek geçici çözümlerdir ancak uzun ve kalıcı olmasını istiyorsanız dudak ameliyatları tek seçenektir. Bunlar çok uzun süre kalmayabilir, ancak diğer dudak tedavilerinin dudakları güçlendirdiğinden daha kolay ve daha az acı verici oldukları kesin!

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir!

Everteen Kadınlar için Anında Klozet Dezenfektanı Spreyi Çalışıyor mu?

Everteen Kadınlar için Anında Klozet Dezenfektanı Spreyi-Ürün Açıklaması: Everteen Klozet Dezenfektanı, kadınlar için güvenli, etkili …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir