Gece boyunca yüze besan sürmek uygun mudur?

‘Gram Unu’ olarak da bilinen Besan, Hindistan’da sağlıklı ve parlak bir cilt elde etmek için kullanılır. Yemek pişirmek için mutfağımızda her zaman bulunan bir bileşendir, ancak herkes besanın cildimiz için de iyi olduğunu ve cildimize muazzam faydalar sağladığını çok az bilir.

Akne, akne izleri, sivilce ve koyu halkaların giderilmesine yardımcı olur, cildimizin koyu renk kısımlarını aydınlatır ve cildi derinlemesine temizler.

Besan’ın yüzümüz ve cildimiz için birçok faydası vardır ki bunları öğrenince şaşıracaksınız ve bunları bir an önce tanımanızı dileyeceksiniz.

Besan yüz paketi kesinlikle annelerimizin ve büyükannelerimizin bize bahsettiği yüz paketidir. Şimdiye kadarki en doğal ve besleyici yüz paketlerinden biri.

Besan yüz paketi hakkında daha fazla bilgi edelim,

Besan yüz paketi:

Besan yüz paketi, piyasada yüz kaplıcalarına ve kozmetik yüz paketlerine gitmeden kusursuz bir cilt elde etmenin bir yoludur. Bu tür organik malzemelerle evde doğal yüz paketleri kullanmak uzun vadede de size yardımcı olacaktır. Bu yüz paketleri bütçe dostudur ve piyasada bulunanlardan daha ucuzdur.

Cilt tipinize uygun besan yüz paketlerinize limon, Haldi vb. Gibi çeşitli malzemeler ekleyebilirsiniz. Multani Mitti içeren yüz paketinden bahsedeceğim ve yapımı ve kullanımı çok kolay.

Besan yüz paketi yapmak için tek ihtiyacınız olan 3-4 yemek kaşığı besan, 3 damla gül suyu, 1 çay kaşığı aloe vera jeli ve 1 çay kaşığı Multani Mitti. Bir macun yapın ve bu karışımı yüzünüze uygulayın.

Tamamen kuruyana kadar 10-15 dakika bekletin. Ardından ılık su ile durulayın.

Multani mitti ve Aloe vera jeli, hasarlı veya donuk cildi onarmanıza ve parlak bir cilde sahip olmanıza yardımcı olan iki harika bileşendir. Cildi yatıştırmaya ve yüzdeki fazla yağı emmeye yardımcı olurlar. Bu bileşenlerin her ikisi de kesinlikle doğaldır ve cildi derinlemesine besler.

Bu yüz paketini haftada bir veya iki kez kullanabilirsiniz. Sorunlu bir cildiniz varsa, haftada iki kereden fazla kullanabilirsiniz. Besan doğal bir bileşendir, bu nedenle herhangi bir yan etkisi yoktur.

Konu cildinize bakmak olduğunda Besan yüz paketi en iyi ve en doğal yüz paketidir.

Hiçbir yardımı olmadığı için piyasada bulunan pahalı yüz paketleri satın almaya gerek yok. Paranızı cildinizde kullanmaya değer doğal yüz paketlerine yatırın. Cildimizi sağlıklı tutmanın doğal yolu söz konusu olduğunda, besan listemizin başında kesinlikle!

Besan yüz paketinin faydaları:

Yüzdeki yağlılığı azaltır

Yağlı cilt sadece zahmetli olmakla kalmaz, aynı zamanda gözenekleri tıkar ve yağlı bir görünüm verir. Besan yüz paketi, bu aşırı yağlılığa neden olan sebum üretimini dengelemenize yardımcı olur ve temiz, matlaştırıcı bir cilt sağlar. Cildi kurutmadan yağlılığı giderir, yumuşak ve nemli bir cilt bırakır.

sivilceleri yok eder

Sivilce bıktınız mı? Pekala, bu durumda, denemeyi deneyin! Besan (gram un) kullanmak cildinizin daha az kırılmasını sağlayabilir. Lekelerden kurtulmanıza ve temiz bir cilde sahip olmanıza yardımcı olur. Akne kızarıklığa ve yara izlerine neden olabilir, bu nedenle akne üzerinde besan kullanmak akneyi sakinleştirdiği ve boyutunu ve kızarıklığı anında azalttığı için çok yararlıdır. Aşırı sivilce/sivilce durumunda, Multani mitti’yi her zaman besan paketinize ekleyin ve uygulayın, çünkü Multani mitti cildinize ve vücudunuza çok serinletici bir etki sağlarken aynı zamanda sivilcenin kızarıklığını da anında giderir.

Cildin karanlık bölgelerini aydınlatır

Vücudumuzun bazı bölgelerinin, vücudumuzun geri kalan karanlık bölgelerinden daha koyu olma eğilimindeyiz. Bu koyuluk güneşe maruz kalma, kirli ortam vb. bir çok nedene bağlı olabilir. Besan bu karanlık bölgelerin açılmasına yardımcı olur, tek yapmanız gereken bu bölgelere bir miktar besan, Haldi ve gül suyu macununu 10 dakika boyunca sürmek. 15 dakika ve bazı aylarda değişimi göreceksiniz. Besan harika bir doğal eksfoliyatördür ve ölü cildi gidererek altta daha hafif ve pürüzsüz bir cilt sağlar.

Akne izlerini yok eder:

Besan, o kadar kolay gitmeyen sivilce izlerinin ve yara izlerinin giderilmesine yardımcı olur. Besan’ın düzenli kullanımı, cildinizdeki sivilce lekelerini tamamen gidermenize yardımcı olabilir. Sivilcelerimizin bıraktığı bu inatçı izlerden kurtulmak için pek çok ürün kullanıyoruz ama bunlar cildimiz için güvenli olmayan bir sürü kimyasal içeriyor. Besan, bu izleri hafifletmenin ve sonunda onlardan kurtulmanın doğal bir yolu olsa da.

SSS

Besan’ı her gün kullanabilir miyiz?

Besan doğaldır ve cildimiz için iyidir ve bu nedenle günlük olarak kullanılabilir. Yağlı bir cildiniz varsa, bu besan yüz paketini cildinizde her gün kullanabilirsiniz, ancak kuru cildiniz varsa, daha fazla kuruluğa neden olabileceğinden o kadar sık ​​​​kullanmayın, bu yüzden haftada bir kez kullanın. Bununla birlikte, uzun vadede cilde zarar verebileceğinden her şey minimum miktarda ve çok fazla kullanılmaması gerektiği için Besan’ı günlük olarak uygulamanızı tavsiye etmem. Bu yüzden haftada bir veya iki kez iyi olur.

Besan’ı bir gecede yüze uygulayabilir miyiz?

Hayır, besan gece boyunca yüzde tutulmamalıdır. Aşırı kuruluğa neden olabilir ve çok uzun süre tutulduğunda cilde iyi gelmez. Gece boyunca tutmak cilde zararlı olabilir, bu yüzden bütün gece yüzünüzde besan tutmayın. Besan’ı 10-15 dakikadan fazla sürmeyin.

Besan tüm cilt tiplerine uygun mu?

Besan doğal bir bileşendir, bu nedenle evet, çoğu zaman tahriş edici olmadığı için her cilt tipine uygundur. Ancak, hassas ciltler için ilk kez kullanmadan önce bir yama testi yapmanızı tavsiye ederim. Her ürün veya içerik farklı cilt tiplerinde farklı şekilde çalışır, bu nedenle daha güvenli tarafta olmak için öncelikle bir yama testi yaparak bunun sizin için işe yarayıp yaramadığını kontrol etmek en iyisidir.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir!

Everteen Kadınlar için Anında Klozet Dezenfektanı Spreyi Çalışıyor mu?

Everteen Kadınlar için Anında Klozet Dezenfektanı Spreyi-Ürün Açıklaması: Everteen Klozet Dezenfektanı, kadınlar için güvenli, etkili …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir