Gliserinin sivilceleri temizlemesi kaç gün sürer?

GLİSERİN:

Gliserin (Gliserol olarak da bilinir), uzun yıllardır cilt bakımında kullanılan kıvamlı ve tatlı bir sıvıdır. Şurup kıvamında renksiz, kokusuz bir sıvıdır. Gliserin birçok antibakteriyel ve antienflamatuar özelliğe sahiptir, bu nedenle cildimiz ve saçlarımız için çok faydalıdır. Faydaları nedeniyle çoğunlukla tüm cilt bakımı ve güzellik ürünlerinde kullanılan bir bileşendir.

Gliserin nemlendirici ve besleyici özelliklere sahiptir, bu nedenle nemlendirici yerine de kullanılabilir. Üstelik çok uygun fiyatlı ve herhangi bir kozmetik veya kimyagerde kolayca bulunabiliyor, bu yüzden endişelenmenize gerek yok. Cildimiz için çok güvenlidir ve her gün kullanılabilir. Bazı insanlar gliserinin nemlendirici olarak da kullanılabileceğini bilmezler. Evet, doğru duydunuz! Gliserin nemlendirici özelliklere sahiptir ve çok iyi çalışır. Ancak, aşırı derecede hassas bir cildiniz varsa, cildiniz için biraz fazla olabileceğinden yüzünüzde nemlendirici olarak gliserin kullanmayın. Birçok sabunda, yüz yıkamada, losyonlarda, kremlerde, serumlarda vb. kullanılır ve cildimize olan faydaları nedeniyle birçok cilt bakım ve güzellik ürününün içinde bulunan çok yaygın bir bileşendir.

Gliserin, antibakteriyel özelliğinden dolayı yağlı ve akneli ciltlere şüphesiz en çok fayda sağlayan bir maddedir. Gliserin kullanmak cildi rahatlatabilir ve cildimizi akneye neden olan bakterilerden koruyan bir tabaka veya bariyer oluşturabilir.

Nasıl başvurulur:

Gliserini cilde uygulamak son derece çok kolaydır. Tek yapmanız gereken yüzünüzü iyice durulamak ve yüzün temiz ve kuru olduğundan emin olmak.

Ardından parmak uçlarınıza 1-2 damla gliserin alıp sivilce, sivilce izleri veya lekeler gibi etkilenen bölgelere uygulamanız yeterlidir.

Gliserinin iyice emilmesi için bir süre cildinizde kalmasına izin verin (genellikle 2-4 dakika yeterlidir), ardından yüzünüzü soğuk suyla yıkayın.

NOT:

Hassas bir cilde sahipseniz gliserine mutlaka su veya gül suyu ekleyin ve ardından uygulayın. Gliserini seyreltmeniz gerekir, çünkü çok yoğun bir kıvama sahiptir, eğer seyreltmezseniz toz parçacıklarını yüzünüze çeker ve bu sadece zarar verir, bu yüzden mutlaka seyreltin ve ardından yüzünüze uygulayın.

Genel olarak, sivilce sorunları olan biriyseniz ve doğal ve kimyasal içermeyen bir şey denemek istiyorsanız, o zaman bir kez gliserin deneyin ve cildiniz için işe yarayıp yaramadığını görün. Bu şekilde sivilce sorununuzu sadece evde tedavi edebilirsiniz, ancak evet, sivilceniz geçmiyorsa ve cildinizde şiddetli sivilceler varsa, o zaman gliserin size yardımcı olmayabilir ve en kısa zamanda bir dermatoloğa başvurmanızı öneririm. . Kalıcı sivilcenin birkaç nedeni vardır, bu nedenle sivilcenizin nedeninin ne olduğunu öğrenmek ve yalnızca temel nedeni tedavi etmek için iyi bir dermata gitmek en iyisidir.

Gliserin sivilceleri yok eder mi?

Sivilceden muzdarip olan hepimiz sivilce veya sivilcelerin ne kadar rahatsız edici olabileceğini biliyoruz. Yüzümüzdeki sivilceleri gidermek için birden çok krem ​​denenir. Evet, inatçı sivilcelerden kurtulmak için gliserin çok iyi ve doğal bir çözümdür. Akneleri büyük ölçüde azaltır ve her gün kullanırsanız sivilce probleminizin ortadan kalktığını fark edeceksiniz.

Gliserin, akneye neden olan cilt gözeneklerinin tıkanmasına yardımcı olur. Sivilcelerin olduğu bölgeyi yatıştırır, sivilcelerin neden olduğu kızarıklığı azaltır ve sivilcelerin daha fazla oluşmasını engeller. Yani genel olarak sivilcelerden kurtulmak için kullanılabilecek çok iyi ve doğal bir bileşendir, içinde güçlü kimyasallar içermez.

Sivilceye az miktarda gliserin sürün ve öylece bırakın. Birkaç dakika sonra suyla yıkayın.

Gliserini ne kadar süre bırakmalıyız?

Gliserini tüm gün yüzünüzde veya cildinizde nemlendirici olarak bırakmak kötü bir fikir değil. Ancak gliserini akne leke tedavisi olarak uyguladığınızda yüzünüze toz çekme ihtimali olduğundan 15 dakikayı geçmeyecek şekilde uygulamanız gerekmektedir.

Çok yapışkan ve yağlı hissedebileceğinden, gece uyurken yüzünüzde gliserin bırakmayın. Bu nedenle, gündüz veya sabah az miktarda uygulamak en iyisidir.

Gliserinin sivilceleri temizlemesi ne kadar sürer?

Bu genellikle sivilcenin şiddetine ve herkesin cildi farklı olduğu için kişiden kişiye değişir. Ancak gliserin sivilceyi tamamen ortadan kaldırmak için genellikle 3-4 gün sürer. Cildi yatıştırır ve aknenin neden olduğu kızarıklığı bir iki gün içinde yatıştırır, ancak 3-4 gün içinde yok eder veya yok eder. Günde 2-3 defa gliserini sivilcelerinize sürmelisiniz ki sivilceleriniz daha çabuk geçsin.

Akne giderme söz konusu olduğunda, gliserin iyi ve doğal bir yöntemdir, bu nedenle uygulamada sabırlı olun, işe yarıyor.

Çok hassas bir cildiniz varsa, gliserini suyla seyreltin, çünkü gliserini doğrudan uygulamak cilt için çok fazla olabilir, cildi kurutabilir.

Gliserin kullanmak güvenli midir?

Evet, gliserin tamamen doğal bir bileşendir ve kullanımı çok güvenlidir. Cilde zarar vermez ve tahrişe neden olmaz. İçlerinde çok fazla kimyasal bulunan abartılı sivilce kremleri veya losyonların aksine, gliserin bu tür kimyasallara sahip değildir ve sivilceleri oldukça iyi giderir. Endişelenmeyin, ciltte veya yüzde kullanmak tamamen güvenlidir. Gliserin her cilt tipinde kullanılabilir ancak kıvamını ve etkisini azaltmak için her zaman biraz su ile seyreltmelisiniz.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir!

Everteen Kadınlar için Anında Klozet Dezenfektanı Spreyi Çalışıyor mu?

Everteen Kadınlar için Anında Klozet Dezenfektanı Spreyi-Ürün Açıklaması: Everteen Klozet Dezenfektanı, kadınlar için güvenli, etkili …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir