Hangi cilt tipi yüz pudralarından kaçınmalıdır?

Yüz pudrası olarak da bilinen kompakt pudra, cildimize mat bir görünüm verdiği ve cildimizdeki fazla yağı gidermeye yardımcı olduğu için makyaj söz konusu olduğunda en iyisidir. Bu tek ürün tek başına yüzün yıkanmasını çözer ve zaman kazandırır. Yüzdeki yağı silmek için bir mendile bile ihtiyacınız yok, bu yüzden kompakt pudraların uygun olduğunu ve cildimiz için mükemmel çalıştığını söyleyebilirim.

Kompakt bir pudra, fondöten ve kapatıcıyı cilde iyice yerleştirdiği için makyaj tutkunlarının olmazsa olmazıdır. Sadece bu da değil, bu ürün bir hayat kurtarıcı! Bunu söylüyorum çünkü bütün bir makyaj yapma havasında değilseniz veya çok fazla ürün uygulamak istemiyorsanız ve cilt fondöteni istiyorsanız, o zaman tüm yüzünüze kompakt pudra uygulayabilirsiniz ve gitmeniz iyi olur. . Hafif bir temel olarak çalışır ve işiniz yapılır.

Kompakt bir tozun kişisel olarak hissettiğim en iyi yanlarından biri, taşımanın kolay olmasıdır. Çantanızda sadece küçük bir kompakt pudra paketi ve hepsi bu. Fondötenler ve kapatıcılar taşımak için çok fazla, oysa kompakt pudralar adından da anlaşılacağı gibi kompakt. Hareket halindeyken uygulayabilirsiniz, sadece yüzünüze biraz sürün ve işte mat makyaj görünümünüz hazır! Kompakt pudralar ile makyajınızı istediğiniz zaman ve istediğiniz yerde rötuşlayabilirsiniz, bu kadar basit ve fazla zamanınızı almaz.

Özellikle yaz aylarında, nemli hava nedeniyle, akne veya sivilcelere neden olan yağlı ciltlere eğilimliyiz. Bu tür senaryolarda, kompakt tozlar cildi kuruttukları ve yüzdeki fazla yağı temizledikleri için bir nevi gereklidir. Yağlılıktan kurtulmak için çamaşırlarınızı tekrar tekrar yıkayamazsınız, bu nedenle kompakt pudra, yüzümüzdeki fazla sebumu atmamıza yardımcı olarak iyi bir iş çıkarır.

Genel olarak, kompakt pudraların cildi matlaştırdıkları için yağlı cilt tiplerine sahip kişiler için en iyi ve en yararlı olduğu bilinen bir gerçektir. Ciltteki yüksek sebum üretimi nedeniyle cildimiz yüzümüzde çok yağlı olma eğilimindedir, özellikle de kesinlikle tahriş edici olan ve çok yağlı görünen T bölgeleri, yanaklar ve alında. Yağlı cilde sahip kişiler, bu yağlılıktan kurtulmak ve mat bir görünüm elde etmek için zaman zaman yüzlerine kompakt pudra kullanabilirler. Siz de bu yağlı cilt probleminden muzdaripseniz ve çoğunlukla her gün makyaj yapmanız gerekiyorsa, yağlılığı hafifletmek için kompakt pudra kullanmayı deneyin.

Fondöten gelince, cilt üzerinde çok ağırdırlar, bu nedenle her gün fondöten kullanmaktan kaçınabilirsiniz. Bunun yerine, çok hafif oldukları ve uzun vadede cilde zarar vermedikleri için günlük uygulama için kompakt pudraya geçin. Bu nedenle, cilt üzerinde çok hafif oldukları ve hemen hemen tüm cilt tiplerine uygun oldukları için kompakt pudralar aslında çok fazla insan tarafından sevilmektedir. Eğer fondöten kullanmıyorsanız kompakt pudraları mutlaka deneyin, kullandığınıza pişman olmayacağınızdan eminim.

Sonuçta, her birimiz makyajımızın kusursuz görünmesini ve daha uzun süre dayanmasını isteriz. Kompakt bir pudra kullanarak, tabanı doğru bir şekilde ayarlayarak ve ürünleri yerlerine yapıştırarak endişelenmemize gerek kalmadan bu hedefi gerçekleştirebiliriz.

Denenecek markalar:

MAC Studio Düzeltme Pudrası

Maybelline New York Fit Me Pudra

Lakme Mutlak Beyaz Yoğun Islak ve Kuru Kompakt

Colorbar Kompakt Pudra

Revlon ColorStay Preslenmiş Pudra

Kişisel olarak MAC ve Maybelline kompakt tozlarını kullandım ve ikisini de kesinlikle sevdim. MAC kompakt pudra biraz pahalı, Maybelline ise daha ucuz ve ikisi de işini mükemmel yapıyor. Bütçenize göre birini seçebilirsiniz.

Hangi cilt tipi kompakt pudralardan kaçınmalıdır?

Kendi başına kompakt tozlardan kaçınması gereken belirli bir cilt tipi yoktur. Genel olarak kompakt pudralar her cilt tipine uygundur. Ancak aşırı kuru bir cildiniz varsa ve cildiniz pul pul dökülüyorsa veya donuksa, yüzünüze kompakt pudra uygulamaktan biraz kaçınmalısınız. Tam mat bir makyaj görünümü istediğinizde uygulayabilirsiniz ancak pudrayı tekrar tekrar cildinize uygulamayın çünkü tekrar tekrar uygulamak cildinizi daha da kuru bırakabilir. Bu nedenle, aşırı kuru ciltler için kompakt pudranın daha az uygulanması önerilir.

Kuru ciltler için, evet, kompakt bir pudra uygulayabilirsiniz ve yüzünüz eskisi gibi pul pul dökülmez veya kurumaz.

Yağlı veya karma ciltler için, kompakt pudralar cildi matlaştırdıkları için iyidir ve cildiniz yağlı hissettiğinde uygulanabilir. Kompakt tozlar, yağı kontrol altında tutmak için yağlı ciltler için en iyisidir.

Kompakt tozları günlük kullanmalı mıyız?

Evet, yüzünüze her gün kompakt pudra uygulayabilirsiniz. Fondöteni iyi sabitliyor ve makyajı yerinde tutuyor. Tam makyaj uyguladığımızda, makyajın birkaç saat içinde yağlanma veya yüzümüzü yağlı hale getirme olasılığı vardır, bu nedenle yağlılığı en aza indirmek için kompakt pudra uygulamak iyidir. Bir fondötenle karşılaştırıldığında, kompakt bir pudra kazanır çünkü fondötenlerin günlük olarak uygulanması ve özellikle akneye eğilimli bir cildiniz varsa ağırdır. Sivilce yapabilirken, kompakt pudranın böyle bir sorunu yoktur veya herhangi bir cilt sorunu yaratmaz.

NOT:

Kompakt pudralara sahip pek çok makyaj markası var, bu yüzden cilt tipinize ve dokuya göre akıllıca seçim yapın. Her ürün herkese uygun değildir, bu nedenle kompakt bir pudra cildinize uymuyorsa, hemen kullanmayı bırakın.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir!

Everteen Kadınlar için Anında Klozet Dezenfektanı Spreyi Çalışıyor mu?

Everteen Kadınlar için Anında Klozet Dezenfektanı Spreyi-Ürün Açıklaması: Everteen Klozet Dezenfektanı, kadınlar için güvenli, etkili …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir