Maybelline Mat Ruj nasıl kaldırılır?

Ruj kullanmak harika ve hepimiz gün veya partiler için farklı kıyafetlerle rengarenk dudak tonlarını seviyoruz. Her kadın dışarı çıkmadan önce ruj sürmeyi sever, tabii ki tüm görünümünüzü daha da çekici kılıyor. Artık mat rujlar trend olduğu ve transfer ücretsiz olduğu için bugünlerde herkes tarafından seviliyor ama mat rujlarda sorun var. Sorun şu ki bu rujlar dudaklarımız için son derece kuru ve fazla çaba sarf etmeden çıkmıyorlar. Mat ruju çıkarmak her zaman çok zor bir iştir, sadece mat ruj inatçı olmakla kalmaz, aynı zamanda dudaklarda ruj renginden kurtulmak için sert bir şekilde çıkarmamız gereken lekeler bırakma eğilimindedir.

Mat rujlar o kadar güçlü ve ağırdır ki dudaklarımıza dikkat etmezsek kuru ve çatlamış dudaklara bile neden olurlar. En iyi ipucu, mat bir ruj sürmeden önce dudaklarınıza biraz dudak balsamı uygulamaktır. Bu, mat rujun dudakları kurutmamasına yardımcı olur.

Maybelline likit rujlara gelince, gölge ve uygun fiyat söz konusu olduğunda harikalar. Kalite ve kalıcılık kesinlikle en üst seviyede. Ne yerseniz yiyin, ne içtiğinizin önemi yok, rengi çıkmaz, bu nedenle su geçirmezdir. Gölgeler çok ölü ama bu sıvı rujların ana sorunlarından biri, kolayca çıkmamaları. Bu rujlar doğası gereği çok inatçıdır ve dudaklarımıza daha fazla zarar veren rujları ovalamaya meyilli olduğumuz için genellikle dudaklarımızı son derece kuru bırakırlar.

Unutulmamalıdır ki, ruju ovalamak çözüm değildir ve bunu yaparak mat ruj çıkmaz, sadece dudaklara zarar verirsiniz, bu yüzden yapmayın. Dudaklarımız çok hassas bir cilde sahip olduğu için çok dikkatli olmamız gerekiyor.

Maybelline mat ruj lekelerini çıkarmak için kullanabileceğimiz bazı doğal ürünler var. Bunlar, herhangi bir mat ruju tek seferde çıkarır ve ağrısızdır.

Maybelline mat rujunu veya bu konudaki herhangi bir ruju çok daha kolay ve hızlı bir şekilde çıkarmanıza yardımcı olacak bazı yöntemlerden bahsedeceğiz.

Yani, 3 yol:

1. Hindistan cevizi yağı

Hindistan cevizi yağı, inatçı mat rujları çıkarmak için en iyi ve en doğal seçeneklerden biridir. Hindistan cevizinin cilt problemlerimiz ve saçlarımız için çok iyi çalıştığını biliyoruz. Evlerimizde mevcuttur, bu da sorun olmaz.

Hindistan cevizi yağı dudaklarımız için çok iyidir. Cildimiz ve saçlarımız için birçok faydası vardır. Dudaklara hindistancevizi yağı sürmek, kuru ve çatlamış dudaklarda da çok işe yarar. Dudaklarınız çatlamışsa, bunun için gidebilirsiniz ve dudaklarınız kısa sürede iyileşir. Antibakteriyeldir ve herhangi bir yara, kesik veya cildimiz için nemlendirici olarak çalışabilir.

2-3 damla hindistancevizi yağı alın ve dudaklarınıza masaj yapın. Ayrıca bir pamuğa 2-3 damla hindistancevizi yağı alıp dudaklarınıza uygulayabilirsiniz. Her iki yol da eşit derecede iyidir.

2. Vazelin

Vazelin uygulamak harika bir seçenektir. Vazelin temelde sadece bir dudak balsamı olduğundan dudak lekelerini tek seferde çok kolay bir şekilde çıkarmak için kullanılabilir. Vazelinler, nemin içeri girmesine yardımcı olan ve dudaklarımızı uzun süre nemli tutan petrol jölesinden oluşur. Dudaklarınızdaki mat rujları çıkarmanın harika bir yoludur.

Yüzdeki tüm makyajı hızla çıkardığı için makyaj temizleyici olarak da kullanılabilir. Sadece bu değil, cildimiz için harika bir nemlendirici olduğundan cildimiz için iyi bir krem ​​veya losyon görevi görebilir.

Az miktarda vazelin alın ve tüm dudaklarınıza uygulayın. Ardından dudak bölgesine iyice masaj yapın. 2-3 dakika sonra nemli bir havluyla silin.

3. Ghee

Her evde bulunan ürünlerden biri de ghee. Dudaklarda günlük olarak ghee kullanmak, bize dolgun pembe dudaklar vermemize yardımcı olabilir.

Dudaklarımız aşırı derecede çatladığında, kuruduğunda ve çatladığında ghee’nin iyi bir dudak kremi olarak çalıştığını biliyoruz. Çok az şey biliyoruz ki, ghee mat ruju anında dudaklarımızdan çıkarmamıza yardımcı olur. Evet! Ghee, hemen rujdan kurtulmamız gerektiğinde işe yarar.

Mat rujları çıkarmak için ghee kullanmak hem pratik hem de hızlı ve etkili bir yöntemdir. Ghee uygulamak, dudaklardaki mat ruj lekelerini giderir. Ruj ne kadar inatçı olursa olsun çok kolay çıkacaktır. Ghee ayrıca dudaklarımız için çok nemlendiricidir, bu nedenle dudaklarımızı çatlatmaz veya kurutmaz.

Bir pamuk top veya pamuklu ped alın ve içine 2-3 damla ghee dökün. Şimdi ruj lekesinin çıkması için bu pamuklu ped ile dudaklara hafifçe masaj yapın.

Nihai Karar:

Biz bayanlar mat rujları hem rahat hem de dolgun ve dolgun bir dudak görünümü sağladığı için kullanmayı seviyoruz. Ayrıca, mat rujları kullanmanın ana nedenlerinden biri, transfersiz olmaları ve iyi bir kalıcılığa sahip olmalarıdır. Mat rujları sürmenin dezavantajı ya da dezavantajı diyelim ki kolayca silinemiyor, yorucu bir günün ardından ruj rengini dudaklarınızdan çıkarmak için çok uğraşmanız gerekiyor. Bu nedenle, rujdan kurtulmak umuduyla dudaklarımızı agresif bir şekilde ovuyoruz, ancak dudaklarımızdaki cilt hücrelerine zarar verebileceğinden dudak ağrılarına neden olabileceğinden ve ayrıca dudaklarımızda istemediğimiz kanamalara neden olabileceğinden bunu yapmamayı unutmayın.

Günümüzde piyasada bu mat ruju çıkarmak için özel olarak yapılmış birçok krem ​​veya yağ var ama bunlar çok fazla kimyasal içeriyor bu yüzden inatçı rujlardan kurtulmak için doğal yolların kullanılması tavsiye ediliyor. Tartıştığımız yöntemler tamamen doğaldır ve en iyi sonucu verir. İlave kimyasal yok. Yani, kesinlikle onlara bir şans verin!

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir!

Everteen Kadınlar için Anında Klozet Dezenfektanı Spreyi Çalışıyor mu?

Everteen Kadınlar için Anında Klozet Dezenfektanı Spreyi-Ürün Açıklaması: Everteen Klozet Dezenfektanı, kadınlar için güvenli, etkili …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir