MCaffeine Çıplak ve Ham Kahve Vücut Ovma İncelemesi

Merhaba hanımlar!

Başka bir cilt bakım ürünü incelemesi ile geri döndüm. Bugün aldığım ürün MCaffeine’s Naked & Raw Coffee Body Scrub!

MCaffeine, 2015 yılından beri piyasada olan bir Hint kişisel bakım markasıdır. Tüm ürünlerinde kafein bulunur ve %100 vegan ve zulüm içermez.

Şimdi incelemeye geçelim!

Ürün hakkında:

MCaffeine vücut peelingi, ciltteki ölü deri hücrelerini veya siyah noktaların pul pul dökülmesine yardımcı olan ve pürüzsüz bir görünüm veren çıplak ve çiğ bir kahve peelingidir. Saf Arabica Kahve ve Soğuk Sıkım Hindistan Cevizi Yağından oluşur.

Bu ovma cildinizi derinlemesine temizler ve her mevsim cildi iyi nemlendirir ve besler. Vücut peelingi kollarda, bacaklarda ve ellerde kullanılabilir. Kahve cildimiz için çok iyidir, konu ölü deri hücrelerini çıkarmak ve kan dolaşımını iyileştirmek olduğunda, hepsinden daha iyi olan bir kahve peelingidir.

Doku:

Bu vücut ovma, genellikle her ovma gibi tahıl benzeri bir yapıya sahiptir. Küçük parçacıklarla toz halindedir. Bu vücut peelinginin rengi, çiğ kahveden yapıldığı için kahverengidir. Doku iyidir ve bunda kötü bir şey yoktur, ovma sonrası harika bir cilt verir.

Koku:

Bu ovma tam olarak adından da anlaşılacağı gibi kahve gibi kokuyor. Sanki bir fincan kahve içiyormuşsunuz gibi, kokusu oldukça güçlü ve bir kahve aşığı iseniz ferahlatıcı olacaktır. Koku genel olarak oldukça iyi, kim kahve kokusunu sevmez ki? Eğer bir kahve aşığıysanız, bu kokuyu çok seveceğinize eminim.

Ancak koku, uygulamadan sonra uzun bir süre sürmez.

Ambalajlama:

Vücut ovma siyah renkli bir pakette gelir, siyah bir küvet ve bir tahta kaşıkla gelir. Tahta kaşığı gerçekten seviyorum!

Bu ambalajla ilgili bulduğum güzel şeylerden biri, tahta kaşıkla gelmesi, daha hijyenik olması ve böylece parmaklarınızı tekrar tekrar küvete sokmanıza gerek kalmaması. Ancak bulduğum bu ambalajın bir dezavantajı, ambalajın o kadar seyahat dostu olmamasıdır, çünkü bir küvet, dökülebileceği için bir çanta veya çantada kolayca taşınamaz.

Benim görüşüm:

Geçmişte hiç vücut peelingi kullanmadım ama vücudunuz için bir kese kullanmanın çok iyi olduğunu ve ölü deri hücrelerini deriden çıkarmak için cildinizi haftada bir kez pul pul dökmenin iyi olduğunu okudum. Bir fırçalama, pürüzsüz ve yumuşak bir cilt elde etmeye yardımcı olur. Bu yüzden nasıl çalıştığını görmek için bu fırçayı Nykaa’dan almaya karar verdim. Paketi açtığımda kahve gibi koktuğu için kahve fırçasını anında beğendim ve kahveyi çok seviyorum!

Gerçek incelemeye gelince, haftada iki kez 2 aydır kullanıyorum. Şimdiye kadar bu ürünü beğendim, harika bir eksfoliye edici olduğunu ve cilt üzerinde çok kolay yayıldığını görüyorum. Diğer bazı vücut fırçalarında olduğu gibi tahriş etmez veya kaşıntıya neden olmaz.

İlk kullanımımdan sonra cildim çok yumuşak hissettim ve pürüzsüz cilt hissini beğendim. Haftada iki kez kullandım ve peeling sonrası nemlendirme ihtiyacı hissetmedim, bu peeling cildimi kurutmadı. Ancak cildinizi ovduktan sonra nemlendirici sürmek her zaman iyidir, bu yüzden cildi güzelce nemlendirmeyi unutmayın. Bu, cilde daha ince bir görünüm kazandırmaya yardımcı olur ve pul pul dökülmeden kaynaklanan kızarıklık varsa ortadan kaldırır. İyi bir peeling seansından sonra cilt taze, süper pürüzsüz ve ışıltılı hisseder.

Ancak bu vücut ovma miktarı harika, haftada iki kez kullanıldığında küvet 7-8 aya kadar sürebilir.

Uç: Tıraştan önce cildinizi (bacaklar, kollar, eller) pul pul dökmek son derece önemlidir. Bu sayede tıraştan sonra sıklıkla meydana gelen kızarıklıklar veya cildiniz tahriş olmaz.

İçindekiler:

Arabica Kahve Tozu, Glikoz, Hindistan Cevizi yağı, Sodyum Benzoat, Sodyum Kokoil Glutamat, Potasyum Sorbat, Sorbitol Glikoz Tozu, Sodyum Lauroyl Glutamat.

Doğal içerikler içerir, doğal içerikli ürünler msg renk değiştirir ancak bu onların etkinliğini değiştirmez.

Nasıl kullanılır:

Vücudunuzu güzelce temizleyin ve ıslak cilde bu kahve ovma işleminden bol miktarda alın ve dairesel hareketlerle ellerinize, boynunuza, dizlerinize, kollarınıza, bacaklarınıza ve omuzlarınıza uygulayın. Karın bölgenize de uygulayabilirsiniz ancak göz çevrenize uygulamaktan kaçının. Birkaç dakika nazikçe ovun ve ardından ılık su ile durulayın. Kurumasını bekleyin ve ardından cildinize iyi bir nemlendirici veya vücut losyonu uygulayın.

Bu vücut peelingini haftada iki kez kullanabilirsiniz, ancak günlük değil, aksi takdirde cildinizi tahriş eder.

Fiyat: Rs 279/- (Fiyatlar değişebilir)

Oran: 4/5

Nihai Karar:

Genel olarak, ürün iyidir ve cildinizi sevmenizi sağlar. Ürün, iddia ettiği şeyi yapar ve bu özel vücut ovma işleminin bir artı noktası olan tüm cilt tiplerine uygundur. Sonuç oldukça etkileyici, cildiniz yumuşak, parlak ve eskisinden çok daha temiz. Bu ovmanın sahip olduğu doku ve ince parçacıklar iyi ve hafiftir. Ovma, yine bu ürünün bir artı noktası olan iyi bir ovma seansından sonra cildi kuru veya kırmızı yapmaz. Bu kafeinli vücut peelingi aynı zamanda bronzluğu gidermek için de mükemmeldir, bu ürünün oldukça uygun fiyatlı ve cep dostu olduğunu unutmamak gerekir.

Benim düşünceme göre, bu ürünün herhangi bir eksisi olduğunu düşünmüyorum, bunun dışında ambalaj daha iyi olabilirdi. Hassas bir cildiniz varsa, bu ovma iyidir ancak cildinizi tahriş ederse kullanmayı bırakın.

Şimdiye kadar kullanmadıysanız bu ürünü almalısınız, bence mutlaka denenmesi gereken bir vücut peelingi. Buna aşık olacağınızdan ve bu vücut peelingini tekrar satın alacağınızdan eminim!

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir!

Everteen Kadınlar için Anında Klozet Dezenfektanı Spreyi Çalışıyor mu?

Everteen Kadınlar için Anında Klozet Dezenfektanı Spreyi-Ürün Açıklaması: Everteen Klozet Dezenfektanı, kadınlar için güvenli, etkili …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir