Multani mitti face pack’i yüzümüzde ne kadar süre tutmalıyız?

Multani Mitti

Fuller’s Earth olarak da bilinen topraktan elde edilen bir kil tozudur. Magnezyum, demir ve silika gibi mineraller açısından zengindir. Kadınların ciltlerini ve saçlarını güzelleştirmek için kullandıkları, dünyada var olan en iyi güzellik bileşenlerinden biridir.

Cildimizin her gün aldığı fazla yağı, kiri veya safsızlıkları emdiği ve cildi tamamen temizlediği için yağlı ciltler için harika bir bileşendir. Üstelik büyüklerimizin bizlere miras bıraktığı her zaman yeşil kalan bir ürün olmuştur. Eminim babanız ve nani’niz, siz ergenlik çağındaki sivilcelerden muzdaripken sivilcelerden kurtulmak için bu ev yapımı ‘nuska’dan bahsetmişlerdir! Eskiden insanların kullandığı markalı yüz veya saç maskeleri yoktu ama bu ev yapımı paketler multani mitti, haldi, chandan, besan vb. malzemeler içeriyor!

Multani mitti asırlardır kadınlar tarafından sivilceleri, sivilce izlerini ve gözenekleri gidermek ve ciltteki yağlılığı azaltmak amacıyla kullanılmaktadır. Cildimizde kullanmanın birçok faydası vardır. Bu yüz paketi, cildimizin özellikle yüzümüzün burun bölgesinde ürettiği sebumu ortadan kaldırmaya yardımcı olur.

Multani mitti yüz paketi, piyasadaki en iyi ve en doğal yüz paketlerinden biridir. Bugünlerde var olan pahalı markalı yüz maskelerine kıyasla çok daha ucuz olduğunu ve cildimizde dünya harikası olduğunu söylemeye gerek yok. Doğal yüz maskeleri kullanmak iyidir çünkü üzerlerine pek çok cilt tipine uymayabilecek kimyasallar eklenmemiştir.

Multani mitti’nin cilde faydaları:

Akne ve sivilceleri azaltır

Akne izlerini ve lekelerini giderir

Sivilce nedeniyle oluşan kızarıklığın giderilmesine yardımcı olur.

Cildi yatıştırır

Güneş yanığı ve güneş yanığını giderir

Buna ek olarak, sadece saçımızın kalitesini artırmakla kalmaz, aynı zamanda hepimiz için rahatsız edici olan şiddetli kepeği azaltmaya da yardımcı olduğu için saçlarımız için de iyidir.

Multani mitti’nin saça faydaları:

Multani mitti saç derimiz ve saçlarımız için çok iyidir çünkü saç derimizin yağlılığını emer ve kafa derimizin saç olabileceği kiri temizler, bu da sonunda kepek ve karşılaşılabilecek diğer saç derisi problemlerini ortadan kaldırır.

Derin koşullar saçlarımız

Kepek gidermeye yardımcı olur

Nemlendirici ve besleyici

Kabarıklığı ve donukluğu giderir

Saçta kullanmak için her zaman gül suyunu hindistancevizi yağı, badem yağı veya seçtiğiniz diğer saç yağları gibi bazı taşıyıcı yağlarla karıştırın. Hafif bir şampuan ve ardından saç kremi ile durulayın.

15-20 dakikayı geçmeyecek şekilde saçınıza uygulayın. Multani mitti’yi saçınızdan çıkarmak biraz zaman alabilir, bu yüzden sabırlı olun! Saçları kurutabileceği için Multani mitti’yi saç derinize veya saçınıza günlük olarak uygulamayın.

Ciltte nasıl kullanılır:

Multani mitti uygulaması çok kolaydır. Tek bir ürüne ihtiyaç vardır, o da gül suyu veya sudur.

2 yemek kaşığı Gül Suyunu multani mitti tozu ile karıştırın ve iyice karıştırın. Şimdi, bu karışımı tüm yüzünüze ve boynunuza uygulayın. (İsterseniz vücudunuza, ellerinize, bacaklarınıza vb. uygulayın).

15 dakika bekletin ve ardından soğuk suyla yıkayın. Hepsi bu! Bu kadar basit.

Peki, gül suyu yerine su da ekleyebilirsiniz. Ayrıca, bu yüz paketini göz çevresine uygulamamaya ve göz çevresinde tahrişe neden olabileceğinden göz çevresinden uzak durmaya dikkat edin.

Güzel bir ev yapımı yüz maskesi yapmak istiyorsanız, bu multani mitti-gül suyu karışımına bir tutam Haldi veya besan da ekleyebilirsiniz!

Bir ipucu:

Bu yüz maskesi karışımına 2 yemek kaşığı aloe vera jeli ekleyebilirsiniz, çünkü bu aynı zamanda kaliteyi artırmak için cildimizde kullanabileceğimiz çok iyi bir bileşendir.

Multani mitti pack’i ne kadar süre yüzümüzde tutmalıyız?

Multani mitti çok uzun süre yüzünde bırakılmamalıdır. 15-20 dakika tutabilirsiniz ve bu kadar. Artık değil. Multani mitti’nin kuru bir kil maskesi olduğunu ve kil maskelerinin cildimizi hiç istemediğimiz şekilde kuru veya pul pul dökebileceği için saatlerce cildimizde tutulmaması gerektiğini anlamalıyız.

Bazı kişiler multani mitti face pack’i yarım saat ya da bir saat bekletmenin daha uzun süre uygulandığı için daha faydalı olacağını düşünüyor ama bu hiç de doğru değil. Ne kadar uzun süre tutarsanız, cildimiz için o kadar olumsuz olur. Cildimiz çok hassastır ve uzun süre kullanılmaması gereken ürünler kullanırsak, cildimizin olumsuz bir tepki vermesine neden olur ve bu da cildimize iyi olmaktan çok birçok yönden zarar verir.

Multani mitti yüz paketi haftada iki veya üç kez uygulanabilir. Zaten kuru bir cildiniz varsa cildinizi kurutabileceğinden her gün kullanılmamalıdır. Cildiniz yağlı ise multani mitti pack’i yüzünüze veya cildinize her gün uygulamanızda bir sakınca yoktur. Hatta günden güne yağlanmayı en aza indirmeye yardımcı olur.

Multani mitti’nin zararlı etkileri yoktur. Çok doğaldır ve günlük kullanıldığında da cildi gerçekten tahriş etmez.

Multani mitti’yi nereden satın alabilirsin?

Multani mitti çok yaygındır ve çoğunlukla tüm güzellik mağazalarında ve eczanelerde bulunabilir. Tüm ülkelerde ucuz ve kolayca bulunabilir.

İyi bir şirket multani mitti kullandığınızdan emin olun.

NOT:

Herhangi bir şirketin multani mitti’sini yüzünüzün tamamına sürmeden önce, cildinizi tahriş edip etmediğini görmek için daima avuç içlerinize uygulayarak bir yama testi yapın. Bu yüz maskesini uygulayıp duruladıktan sonra, en sevdiğiniz nemlendiriciden bir miktar alın ve cildinizin kurumaması için uygulayın!

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir!

Everteen Kadınlar için Anında Klozet Dezenfektanı Spreyi Çalışıyor mu?

Everteen Kadınlar için Anında Klozet Dezenfektanı Spreyi-Ürün Açıklaması: Everteen Klozet Dezenfektanı, kadınlar için güvenli, etkili …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir