Ne kadar saç dökülmesi normaldir?

Kadınların yaklaşık %50’sini etkileyen saç dökülmesi, hakkında olması gerektiği kadar konuşulmamaktadır. Duşunuzda tek telden saç topaklarına kadar her şeyi görmek rahatsız edici olabilir ve güveninizi zedeleyebilir – ikisine de ihtiyacımız yok!

Ancak çoğu zaman saç dökülmesi son derece doğal ve sağlıklıdır, bu nedenle saç dökülmesi ve ne kadar saç dökülmesinin normal olduğu hakkında bazı soruların yanıtlarını burada bulabilirsiniz.

Saç dökülmesi ile ilgili videomu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Ne kadar saç dökülmesi normaldir?

https://www.youtube.com/watch?v=/WO8_d3sCFBw

Yukarıdaki videoyu göremiyorsanız buraya tıklayın.

Ne kadar saç dökülmesi normaldir?

Günde 80-100 saç telinin dökülmesi normaldir. Hatta bazı kişilerde her gün 150 kadar saç teli çıkmaktadır ve bu hala normal karşılanmaktadır.

Uzun saçlarınız varsa, 100 saç telinin toplandığında ve hepsi birlikte kıvrıldığında, düz veya düz olduklarından çok daha fazla görüneceğini unutmayın.

Ayrıca kopan bazı saçların saç stilinize yapışabileceğini unutmayın, bu nedenle saçınızı yıkamak söz konusu olduğunda, duş zemininde beklediğinizden çok daha fazla saç olacaktır.

Düz saçlarınız varsa, gün boyunca saçlarınızı kaybedersiniz. Ayrıca oldukça kolay döküleceklerdir ve bu nedenle saçınızı yıkarken saç dökülmesini gerçekten fark etmeyebilirsiniz. Kıvırcık kızlar için, saçlarımızda çok fazla düğüm olduğu için gevşek saçlar ayrılır ama buklede kalabilirler.

Ve bu yüzden sadece saçımızı yıkadığımızda çok fazla saç dökülmesi gibi görünen bir şey fark ederiz. Ayrıca saçınızı sadece üç veya dört günde bir yıkıyorsanız, duşta 300-400 saç telinin çıktığını görmeyi beklemelisiniz.

Duşta ne kadar saç kaybettiğime dair bir fotoğraf eklemeyeceğim ama videoda görebilirsiniz.

Saç dökülmesi konusunda ne zaman endişelenmelisiniz?

Saç dökülmesinde belirgin bir artış fark ettiyseniz, dikkat etmeye başlamanız gereken zaman budur. Ancak saç dökülmesine neden olabilecek pek çok şey vardır ve bunların çoğu düzeltilebilirdir, bu yüzden fazla endişelenmemelisiniz.

En büyük tetikleyicilerden biri strestir, bu yüzden onun için endişelenmek gerçekten sinir bozucu çünkü sorunu daha da büyütüyor.

Düşük demir gibi belirli eksiklikler de saç dökülmesine neden olabilir ve önemli ölçüde kilo alımı veya kilo kaybı da hava büyümenizi etkileyebilir.

Tiroit rahatsızlığım var ve tiroidim ne zaman dengesiz olsa bunu kesinlikle hemen söyleyebilirim çünkü bunu saçımda fark ediyorum.

Saç dökülmesinde önemli bir fark görüyorsanız, kesinlikle doktorunuza gidin ve sorunu tam olarak tespit edip edemeyeceğinizi görmek için bazı kan testleri isteyin.

Tabii ki, önemli ölçüde saç kaybına neden olabilen alopesi gibi mutlaka tedavi edilemeyen veya tedavi edilemeyen durumlar vardır. Ancak burada, Sustainable Salons tarafından oluşturulan, alopesi hakkında sorulması zor bazı soruları ve yardım etmek için nasıl dahil olabileceğimizi gerçekten açıklayan bir videoya bağlantı verdim.

Saç dökülmesi fark ediyorsanız, yapmanız gereken ilk şey paniğe kapılmamak ve yalnız olmadığınızı bilmek. Kadınların yarısından fazlası saç dökülmesinden etkilenir, bu nedenle durumu izleyerek başlayın ve daha da kötüleştiğini görürseniz lütfen doktorunuza görünün.

Umarım bu, bu konuyla ilgili sahip olduğunuz korkuları veya endişeleri yatıştırmaya yardımcı olmuştur veya en azından sizi doğru yöne yönlendirmek üzereyim.

Bu, saç ve saçla ilgili konularda yayınladığım bir dizi Soru-Cevap hikayesinin bir parçası. YouTube serilerime buradan göz atabilir ve kanalıma abone olabilir veya blogdaki diğer hikayeleri buradan takip edebilirsiniz.

Ve her zaman olduğu gibi, saç dökülmesi hakkında herhangi bir sorunuz varsa, lütfen yorumlarda bana sorun.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir!

Everteen Kadınlar için Anında Klozet Dezenfektanı Spreyi Çalışıyor mu?

Everteen Kadınlar için Anında Klozet Dezenfektanı Spreyi-Ürün Açıklaması: Everteen Klozet Dezenfektanı, kadınlar için güvenli, etkili …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir