Parlayan bir cilt için su kaç gün sürer?

Su, vücudumuz için en önemli şeylerden biri olarak bilinir. Vücudumuzun %60’ı sudan oluşur ve çeşitli vücut fonksiyonlarının hatasız bir şekilde yerine getirilmesi için gerekli olduğu bilinmektedir. Yeterince su içerek genel sağlığımızı ve esenliğimizi iyileştirebiliriz. Bu nedenle her gün su içmek çok önemlidir.

Sadece vücudumuz için değil cildimiz için de pek çok faydası olduğu için su içmek çok önemlidir. Cilt söz konusu olduğunda, vücuttaki su eksikliği cilt hasarına neden olabilir. Vücutta su olmamasından dolayı pek çok cilt problemi meydana gelebilir, bu problemler akne, koyu halkalar, kırışıklıklar, ince çizgiler ve cilt elastikiyetinde azalmadır. Cildimiz, herhangi bir kırılma veya cilt tahrişi olmadan cildi korumak için günlük olarak beslenmeye ve nemlendirilmeye ihtiyaç duyar.

Su, parlak ve sivilcesiz bir cilt elde etmenin çok doğal bir yoludur. Cildin elastikiyetini artırır ve cildi iyice nemlendirir. Cildimize gelince, ona ne uyguladığınız değil, vücudunuza ne koyduğunuz önemlidir. Parlayan bir cilt için piyasada bulunan herhangi bir sayıda krem ​​veya losyonu uygulayabilirsiniz, ancak düzgün bir şekilde içip yemediğiniz sürece hiçbir şey işe yaramaz.

Vücuttaki su eksikliği, zamanla daha da kötüleşebileceği ve daha ciddi hale gelebileceği için önemli bir sorun olan dehidrasyona neden olabilir. Vücudunuz susuz kalırsa, kötü baş ağrıları ve kabızlık yaşayabilirsiniz. Hücreler ve dokular başarısız olduğu için vücut işlevini yerine getiremez. Dehidrasyon zihinsel ve fiziksel olarak etkileyebilir, bu nedenle her zaman bol su içerek kendinizi iyi nemlendirdiğinizden emin olun.

Öncelikle suyun cildimize ve vücudumuza sağladığı bazı faydalardan bahsedelim:

– Su içmek, bağırsak sağlığının iyi olmasına ve daha iyi sindirime yardımcı olur.

– Su, mesaneden herhangi bir bakteri veya kötü pisliği idrar şeklinde atar.

– Kilo vermeye de yardımcı olur. Diyet yaparken ve biraz kilo vermeye çalışırken su yardımcı olur, çünkü bol su içmek size tokluk hissi verebilir ve bu nedenle çok fazla yemek tüketmeniz gerekmez.

– Günlük aktiviteler sırasında yüksek performansa yol açabilecek vücudun enerjisini arttırır.

– Erken yaşlanma veya kırışıklık risklerini ortadan kaldırmaya yardımcı olabilir.

– Böbrek taşlarını önler. Vücudumuzdaki su eksikliği, böbrek taşları ve böbrekle ilgili diğer sorunlar gibi böbrek sorunlarına yol açabilir.

– Beynin iyi çalışmasına yardımcı olur.

İçme suyu ile parlayan bir cilde kaç gün ihtiyacınız var?

Bu gerçekten iyi bir soru ve bu sorunun cevabı değişebilir. Dürüst olalım, yaptığınız hiçbir şey anında işe yaramaz. Özellikle vücudunuz söz konusu olduğunda değişimi görebilmeniz için her şey zaman alır. 3-4 gün su içmek gibi değil, size yardımcı olacak ve anında parlayan bir cilde sahip olacaksınız. Bu aslında bir süreç, cildinizdeki değişimi görmek için bir ay boyunca her gün su içmeyi alışkanlık haline getirmelisiniz.

Birkaç gün içinde parlayan bir cilde kavuşamazsınız. İyi parlayan bir cilt elde etmek için zaman ve çaba harcamanız gerekecek. Birkaç gün içinde elde edilemez, zaman alır ama emek ve beklemeye değer. Günlük rutininize suyu dahil edin Bazı insanlar değişiklikleri yalnızca birkaç ay içinde görmeye başlarken, diğerleri için bu çok daha fazla zaman alır, bu nedenle herkes için farklıdır. Aynı zamanda diğer yaşam tarzı faktörlerine de bağlıdır. Bol bol su içerek sağlıklı beslenmeli, günlük egzersizler yapmalı ve her gün uyguladığınız temel bir cilt bakımı rejimine sahip olmalısınız. Tüm bu faktörler bir araya geldiğinde, daha hızlı parlayan bir cilde sahip olmanıza yardımcı olur.

Kendimden örnek vereceğim, bir yıl önce yazın her gün en az 10 bardak su içerdim. Bunu bir yıl boyunca sürdürdüm ve her ay cildimin gerginleştiğini, sivilce sorunumun düzeldiğini ve gözeneklerimin küçüldüğünü gördüm. Cildim ilk etapta olduğundan çok daha iyi hale geliyordu, arkadaşlarımdan ve ailemden cildimin iyi yönde değiştiğine dair birçok iltifat aldım. Değişiklikler oldukça olumluydu ve hatta aylar sonra yüzümde doğal bir ışıltı gördüm. Sonra bu yıl yoğun programım nedeniyle içme suyunu ciddiye almadım ve su içme rejimine uymadım. Birkaç aydır sivilceler burada ve orada geldiğinden çok fazla kopma yaşadığımı görüyorum, cildim doğal ışıltısını kaybetti ve koyu halkalar almaya başladığımı görmeye başladım. Böylece, tüm bu etkileri gördükten sonra, şimdi tekrar su içmeyi ciddiye aldım ve o parlak pürüzsüz cildi tekrar geri almak için bol bol su içmeye başladım.

Hikayemden bir ipucu, su içmeyi bırakmamanız gerektiğidir. Bu değişiklikleri görmeye başladığınızda dikkat etmeniz gereken bir şey varsa artık durabileceğinizi düşünmeyin. Durma. Bu değişikliklerin sürekli ve görünür olması için su içmeye devam edin. Durursanız, olumlu etkiler kaybolacaktır.

Bol su içerek sadece cildinizde değil, genel sağlığınızda da değişiklikler göreceksiniz. Fiziksel olarak enerjik olacaksınız, konsantrasyon seviyeniz yükselecek, kabızlık probleminiz olmayacak, zahmetsizce kilo vereceksiniz vb. Böylece su, vücudunuzu ve yaşam tarzınızı sağlıklı hale getirmede yardımcı olabilir.

Günde en az 10-12 bardak su içtiğinizden emin olun ve bunu takip ederken çok katı olun. Günlük hayatımızda ne kadar meşgul olursak olalım su içmeyi unutmamalıyız! Değişiklikleri yavaş yavaş göreceksiniz, bu yüzden süreçte sabırlı olun!

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir!

Everteen Kadınlar için Anında Klozet Dezenfektanı Spreyi Çalışıyor mu?

Everteen Kadınlar için Anında Klozet Dezenfektanı Spreyi-Ürün Açıklaması: Everteen Klozet Dezenfektanı, kadınlar için güvenli, etkili …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir