Saç dökülmesi için en iyi Saç Serumu

Merhaba bayanlar,

Doğrudan saç dökülmesi serumuna geçmeden önce, saç dökülmesinin ne olduğuna ve saç dökülmesinin nedenlerine ve nasıl tedavi edileceğine bir bakalım!

Saç dökülmesi

Saç dökülmesi temelde saç dökülmesi ve saç tellerinin gün geçtikçe dökülmesidir.

Hayatımız bugünlerde stresli ve saç dökülmesi sorunlarından stres sorumlu tutuluyor. Endişelenme, saç dökülmesi oldukça yaygın ve bu konuda yalnız değilsin. Araştırmalar, milyonlarca insanın saç dökülmesi olarak da bilinen saç dökülmesinden etkilendiğini gösteriyor. alopesi.

Saç dökülmesi bugünlerde hem erkekler hem de kadınlar, gençler, yetişkinler, yaşlılar ve gençler arasında oldukça yaygın bir sorundur. Yaşınız kaç olursa olsun, hayatınızın bir noktasında saç dökülmesi yaşamış olabilirsiniz. Kişiden kişiye değişebilir, bazı kişilerde aşırı saç dökülmesi yaşanırken, bazılarında sadece birkaç saç teli dökülebilir. Hangi durumda olursa olsun, saç dökülmesi endişe verici olabilir ve bir yetişkinseniz, bir birey olarak kendinize olan güveninize zarar verebilir.

Saç dökülmesi sorununu hafife almayın çünkü hayatın sonraki aşamalarında saçsızlığa neden olabilir. Bu nedenle, saç dökülmesini görmeye başladığınızda tedavi etmek en iyisidir.

Ayrıca, stres dışında, saç dökülmesine neden olan ve hafife almamamız gereken daha birçok neden var.

Şimdi saç dökülmesinin diğer nedenlerine bakalım.

Saç dökülmesinin nedenleri:

Hormonal değişiklikler

Sağlıklı bir diyet almamak

Kimyasal ürünler

Isıtmalı şekillendirme araçlarını düzenli olarak kullanmak

saç boyama

ıslak saçı taramak

Vitamin eksikliği

Stres

Not: Hangisinin sorununuz olduğunu bilmek çok önemlidir, böylece ona göre davranabilirsiniz. Bunun için iyi bir dermatoloğa gitmeli ve saç dökülmesinin temel nedenini bulmalısınız. Farklı insanların farklı saç dökülme nedenleri olduğundan, bir uzmana danışmak en iyisidir.

Doktorunuz sizi iyice muayene edecek ve sağlığınızı, aile geçmişinizi ve alıyor olabileceğiniz ilaçları inceleyecek ve size en iyi ürünleri yazacaktır.

Saç dökülmesi bazen ciddi bir sorun olabilir ve hiç normal olmayan bir şey olabilir. Bu nedenle, günlük olarak çok ve çok miktarda saç dökülüyorsa bir doktora danışmanızı öneririz. Bu ürünler saç / saç derisi tipinize uymayabilecek ve eskisinden daha fazla saç dökülmesine neden olabilecek çok sayıda kimyasaldan üretildiğinden, piyasadaki saç dökülmesinin hiç veya daha az olduğunu garanti eden ürünlere güvenmeyin.

Piyasadaki saç dökülmesi için hiçbir markalı ürüne körü körüne güvenmeyin, bunun yerine probleminiz için doktorun önerdiği ürünleri özel probleminiz için reçete edildiği gibi kullanın.

Saç dökülmesini önleme adımları:

– Kimyasal ürünlerden uzak durun (Şampuan, saç kremi, saç düzleştirici vb.)

– Temel saç vitaminlerini (Biotin) alın

– Islak saçları taramayın

– Protein ağırlıklı beslenin

– Saçınızı haftada iki defadan fazla yıkamayın.

Saç dökülmesi için en iyi Saç Serumu:

Şu anda piyasada bulunan çok sayıda saç serumu var ama dürüst olmak gerekirse, içlerinde çok fazla kimyasal bulunduğundan bunların kullanımı güvenli değil. Saç tipinize göre size verilen doktor tarafından reçete edilen saç serumlarını kullanın.

Şimdi, dermatoloğum tarafından bana saç dökülmesi sırasında gerçekten işe yarayan bir saç serumu şuydu,

MORR %2 ( Minoxidil Topikal Solüsyon USP %2)

Yaklaşık bir yıldır bu saç serumunu düzenli olarak kullanıyorum ve o kadar çok beğendim ki burada paylaşayım dedim. Doktorum saç tipimi ve saç dökülmesi sorunumun kök nedenini inceledi. Saç yoğunluğum her geçen gün inceliyordu ve saç kalitem kötüleşiyordu. İçinde bulunduğum günlük stres dışında önemli bir sorun yoktu, stresten dolayı saçlarım dökülüyordu ve orada önemli bir şey yoktu. Yani, stresten başka büyük bir saç dökülmesine sahip değilseniz, kesinlikle bunu deneyebilirsiniz.

Kullandığım ilk bir ayda saçlarımın eskisine göre biraz daha az döküldüğünü gördüm. Büyük bir değişiklik olmadı ama evet, saçlarımın bu seruma iyi tepki verdiğini görebiliyordum. İkinci ve üçüncü ay da aynıydı, saçlarımın daha az kırıldığını gördüm ve ayrıca biraz sağlıklı ve güçlü hissetmeye başladım. Üçüncü aydan sonra saç dökülmemin kontrol altına alındığını ve saçlarımın güçlendiğini söyleyebilirim. Saçımın kalitesi büyük ölçüde değişti ve konu kıvırcıklık veya kuruluk olduğunda saçlarımın kesinlikle benimle işbirliği yaptığını fark ettim. Genel olarak, benim için bu serum kesinlikle işe yaradı ve bunu kullandıktan sonra saçlarımda bazı olumlu değişiklikler gördüm, bu yüzden gerçekten beğendim.

Bu serumu fark etmeniz en az 4-5 ay sürecektir, bu yüzden endişelenmeyin, sabırlı olun ve serumu uygulamaya devam edin. Ortada bırakmayın, değişiklikleri görmek için serumu sürekli kullanın.

Bu serum herhangi bir şekilde tahrişe neden olursa, serumu kullanmayı hemen bırakın.

Belirli bir serum veya saç ürününün saç tipinize uygun olmadığı zamanlar olabilir, bu durumda kullanmayın, aksi takdirde size yardımcı olmak yerine durumunuzu daha da kötüleştirebilir. Her insanın saç tipi ve cilt tipi farklı olduğu için ürünü zorlamayın.

Yalnızca gerçekten sizin için en iyi sonucu veren ürünleri kullanın.

Kullanım talimatları:

Şişenin içindeki şişe eki ile birlikte bir sprey aplikatörü vardır.

Pompayı kel bölgeye veya saçınızın inceldiği yere doğru tutun ve ardından parmaklarınızla hafifçe masaj yapın.

Bu saç serumunu günde 2 kez (Sabah ve Gece) uygulayabilirsiniz.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir!

Everteen Kadınlar için Anında Klozet Dezenfektanı Spreyi Çalışıyor mu?

Everteen Kadınlar için Anında Klozet Dezenfektanı Spreyi-Ürün Açıklaması: Everteen Klozet Dezenfektanı, kadınlar için güvenli, etkili …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir