Sivilceler için en iyi çözüm

sivilce nedir?

Önce bu basit soruyu cevaplayalım! sivilce tıkanmış gözenekler veya yağ bezleri nedeniyle oluşan bir cilt durumudur. Sivilce ya da akne ciddi bir hastalık değildir ancak daha da kötüleşmemesi ya da cildinizde kalıcı izler bırakmaması için doğru ürün ve tedavileri kullanarak cildinize iyi bakmanız gerekir.

Bunlar, büyüme evrelerinde oldukları için gençlerde ve gençlerde çok yaygındır, bu nedenle vücut ve cilt gelişir ve değişikliklerden geçer. Sadece gençlik yılları değil, sivilceler de burada ve orada tekrarlayabilir. Bu nedenle sivilcelerin her yaşta ortaya çıkabileceğini söyleyebiliriz.

Yüzünüzde, göğsünüzde veya vücudunuzun herhangi bir yerinde aşırı veya şiddetli sivilce/sivilce varsa kesinlikle bir dermatoloğa başvurmalısınız çünkü ciddi olabilecek birçok hormonal sebep de olabilir, bu durumda bir doktora görünmek en iyisidir. dava.

Diğer durumlarda, cildinizdeki hafif sivilceler, doğal ev ilaçları veya ürünleri kullanılarak tedavi edilebilir. Bunlar farklı kremler, yüz paketleri, serumlar vb. kullanılarak tedavi edilebilir.

Şimdi, cildiniz için hangi ürünlerin işe yaradığını bilmek ve sonra bunları kullanmak çok önemlidir. Herhangi bir ürünü körü körüne kullanmak veya uygulamak cilde daha fazla zarar verebilir veya sivilceleri bozabilir.

Sivilcelerimizi büyük ölçüde azaltmak için günlük olarak yapılabilecek pek çok şey olduğunun bilincinde olmalıyız.

Piyasada sivilceleri azalttığını iddia eden birçok ürün var, ancak sadece birkaç ürün orijinal. Size tavsiyem körü körüne başka bir ürünü cildinize sürmeyin, ürünü araştırın ve yüzünüze veya sivilcelerinize uygulamadan önce bir yama testi yapın çünkü birçok ürün cilt tipinize kötü tepki veriyor. Bu nedenle, daha güvenli olmak için ürünü önce elinize uygulayın, ardından cildinizi tahriş etmiyorsa yüzünüze veya sivilcenin olduğu her yere uygulayın. Söyleyeyim, her cilt tipi farklı olduğu gibi bana ya da tanıdığınız birisine de iyi gelen her ürün işinize yaramaz.

Sivilceler için en iyi 3 çözümden bahsedeceğiz. Bil bakalım ne oldu? Bu çözümler çok pahalıya mal olmaz ve yine de hepsi doğal ev ilaçları olduğu için cildimizde harikalar yaratır.

Sivilcelerdeki farkı görmek için bunları bir ay boyunca denemenizi istiyorum. Bu kolay çözümlerin sivilcelerin tedavisinde faydalı olacağına eminim. Bu yüzden düşünmekle zaman kaybetmeyin, sadece uygulayın!

yüz paketleri

Sivilceleri yok etmek için uygulanabilecek pek çok ev yapımı yüz paketi var. Bu maskeler sivilcelerin kısa sürede yok edilmesini sağlar.

En iyi yol, bir yüz paketi yapmak ve sivilce olan bölgelere uygulamaktır. Temel olarak, yerinde bir tedavi, bu şekilde çok daha kolay ve yüz paketiniz varken saatlerce oturmak istemiyorsanız çok zaman kazanılabilir.

Neem paketi, Multani Mitti ve Gül suyu yüz paketi, Haldi Chandan yüz paketi vb. gibi yüz paketleri.

buz

Sivilceyi çıkarmanın en kolay ve en doğal yollarından biri üzerine buz kullanmaktır. Buz hepimizin bildiği gibi aşırı derecede soğuktur, sivilceyi yatıştırır ve sivilcenin neden olduğu kızarıklığı anında alır. Sivilceler ağrılı olabilir ve tahrişe neden olabilir, bu nedenle sivilceyi ve sivilcenin etrafındaki alanı sakinleştirmenin en iyi yolu ona buz uygulamaktır. Buz uygulamak cildi rahatlatır ve sivilce boyutunu daha kısa sürede azaltır.

2 buz küpü kullanın, doğrudan sivilce üzerine uygulayabilir ve ovalayabilirsiniz. Aksi takdirde, bir bez alıp bu buz küplerini sarabilir ve ardından sivilcenin üzerine uygulayabilirsiniz.

Yeşil Çay Uygulayın

Pekala, yeşil çay içmenin benim duyduğum şeyin yeşil çay uygulamak olduğunu düşünüyor olabilirsiniz? Cidden, bu garip! Evet bu biraz garip ama yeşil çayın cildinize çok iyi geldiğini söylememe izin verin. Cilt için farkında olmadığımız muazzam faydalar sağlar.

Yeşil çay, vücudu ve cildi temiz tutan, akne/sivilceleri etkili bir şekilde azaltan antioksidanlara sahiptir. Bu sivilcelere neden olan bakteriler, daha temiz bir cilt ile sonuçlanan yeşil çay ile ortadan kaldırılabilir.

Yapmanız gereken tek şey yeşil çayı 3 dakika sıcak suda bekletmek ve bir süre soğumaya bırakmak. Bu çayı bir şişeye dökün ve yüzünüze güzelce püskürtün.

Yukarıda bahsettiğim sivilce çözümleri cildinize günlük veya alternatif günlerde uygulanabilir. Bahsettiğimiz üç çözümden herhangi birini deneyebilirsiniz. Buz sizin için harika çalışıyorsa, buna bağlı kalın, aksi takdirde diğer iki seçenekten birini seçin.

En önemli şeylerden biri, sivilceleri çok sık alıyorsanız, temiz ve sağlıklı bir diyet yemektir. Akne veya sivilce söz konusu olduğunda diyet çok önemlidir. Vitamin A, C, B12 ve Çinko gibi bazı vitaminleri dahil ederseniz, bu cilt problemlerinin hızla çözüldüğünü göreceksiniz.

Cilt söz konusu olduğunda, sadece ürünler değil, iyi bir diyet önemlidir. Sivilceler kötü bir bağırsak sorunundan da kaynaklanabilir, eğer sağlıklı beslenir ve hafiflerseniz bağırsak sağlığınız iyileşir ve sivilceleriniz de iyileşir. Bağırsaklarınıza bakmak, doğrudan birbirleriyle bağlantılı olduklarından, cilt söz konusu olduğunda çok yardımcı olur.

Bunun dışında, bu sivilcelere neden olabilecek hormonal, stres, enfeksiyonlar vb. başka sorunlar olabilir, bu nedenle bu doğal ilaçlar düzenli olarak denemenize rağmen sizin için işe yaramazsa. O halde mutlaka bir uzmana danışmalısınız.


Hakkında admin

İlginizi Çekebilir!

Everteen Kadınlar için Anında Klozet Dezenfektanı Spreyi Çalışıyor mu?

Everteen Kadınlar için Anında Klozet Dezenfektanı Spreyi-Ürün Açıklaması: Everteen Klozet Dezenfektanı, kadınlar için güvenli, etkili …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir