Yağlı ciltler için en iyi Yüz yıkama ve Tonerler

Yağlı ciltlerle baş etmek hiç de kolay değil. Yağlı ciltler özel bakım ve dikkat gerektirir. Yüzümüzün yağlılığına dikkat etmek için bazı iyi ürünlere ihtiyacımız var. Yağlı cilt akne, sivilce, sivilce ve tıkanmış gözenekler gibi birçok soruna yol açabilir, bu yüzden tüm bu yağlı cilt problemlerini uzak tutmak için çok dikkatli olmalıyız.

Ama endişelenme, seni koruduk. Yağlı cildiniz varsa size yardımcı olacak bazı yüz yıkama ve tonerlerden aşağıda bahsettik. Şimdi onları kontrol edelim-

Yağlı ciltler için yüz yıkama:

Yağlı ciltler için yüz yıkama jeli kullanmaya gelince, akılda tutulması gereken bazı şeyler vardır. Yüz yıkama, cildimiz için hafif olan ve cildi tahriş etmeyen bazı bileşenler içermelidir. Sağlıklı bir cilt elde etmek için iyi bir yüz yıkama çok önemlidir, bu nedenle her zaman cilt tipinize veya cilt sorunlarınıza göre bir yüz yıkama kullandığınızdan emin olun.

Yüz yıkamada bu iki Salisilik Asit veya Benzoil Peroksitten biri bulunmalıdır.

Salisilik asit, bu asit sayesinde fazla sebumu (yağı) ciltten uzaklaştırarak mat bir cilt verir.

Benzoil peroksit cildin yağlılığını azaltır ve ciltteki sivilceleri veya sivilceleri önler.

Bunu akılda tutarak, her ikisi de son derece güçlü ve güçlüdür, bu da ciltte kızarıklığa veya kuruluğa neden olabilir, bu nedenle dikkatli olun veya kullanmadan önce bir dermatoloğa danışın. Cildimiz çok hassastır ve bazen bu asitler bize uymaz.

Bunun dışında doğal içerikli bir yüz yıkama jeli de kullanabiliriz. Bunu, doğal bileşenlerin yüzünüzde hiçbir yan etkisi olmadığı ve herhangi bir kişinin kullanabileceği için öneririm. Bu doğal içerikler Neem, Zerdeçal, Multani Mitti, Bal, Limon vb. olabilir.

1. Himalaya Neem Yüz Yıkama

Himalaya, onlarca yılı aşkın bir süredir cilt bakım endüstrisinde bulunan ve doğal cilt bakım ürünlerimize hizmet eden bir Hint markasıdır. Marka popüler oldu ve herkes tarafından beğenildi. Bu Himalaya Neem yüz yıkama bizim için yeni değil. Uzun yıllardır piyasada ve yağlı akneye meyilli cilde sahip insanlar arasında popüler bir seçim olmuştur.

Bu yüz yıkamanın ana bileşenleri, mutfağımızda bulduğumuz harika doğal malzemeler olan neem ve zerdeçaldır (Haldi).

Bu ikisi, yüzdeki sivilce ve sivilcelerin giderilmesinde yardımcı olur. Zerdeçal ayrıca yüzdeki aşırı yağlılığın giderilmesine yardımcı olur. Bu yüz yıkamayı kullanarak cildinizin temizlendiğini ve akne veya sivilcelerin o kadar sık ​​olmadığını hissedeceksiniz.

Himalaya neem yüz yıkama, yağlı ciltler söz konusu olduğunda piyasadaki en iyi yüz yıkama ürünlerinden biridir. Bunu, bu yüz yıkamayı en uzun süredir kullandığım için kişisel deneyimimden söyleyebilirim ve bu konuda hiçbir şikayetim yok. Yağlı cildi kontrol altında tutmak açısından işini iyi yapar.

2. Kama Ayurveda Yasemin Temizleyici

Kama Ayurveda aynı zamanda bir Hintli doğal cilt bakım markasıdır. Tamamen doğal cilt bakım ürünleri sunar ve yıllardır talep görmektedir.

Bu Kama Ayurveda Yasemin yüz yıkaması, Aloe Vera suyu, Gliserin, Jojoba tohumu yağı, Salisilik asit, Yasemin yağı vb. gibi doğal içeriklerden oluşur. Marka, herhangi bir kimyasal içermediğini iddia ediyor.

Bu yüz yıkama cilt üzerinde gerçekten hafiftir. Akne/sivilcelere iyi gelen salisilik asit ve aloe vera içerdiğinden akne veya sivilce sorunlarına yardımcı olur.

Yağlı ciltler için tonerler:

Toner, tıkanmış gözenekleri ve kiri gidermek ve yüzdeki yağlılığı azaltmak için kullanılan su bazlı bir cilt bakım ürünüdür. Sadece bu değil, tonerler daha net, daha sağlıklı görünen bir cilt elde etmek için cilt hücrelerini sıkılaştırmada, nemlendirmede ve ölü cilt hücrelerini çıkarmada yardımcı olur.

Cilt bakımı rutininde nemlendiricilerden önce toner kullanılır ve günlük olarak kullanılır.

Düzenli olarak, cildimizin derinliklerine yerleşen yüzümüze kir ve kirlilik bulaştırma eğilimindeyiz. Bu, özellikle yağlı ciltler akne ve gözeneklere meyilli olduğu için cildimizin sağlığı için çok zararlı olabilir. Böylece tonerler cildi bu dış etkenlerden korumamıza yardımcı olur ve cildimizin her türlü zarar görmesine yardımcı olan bir bariyer oluşturur.

Şahsen, canlandırıcı ve yatıştırıcı bir his verdiği için yüzümde toner kullanmayı seviyorum!

1. Gül Suyu:

Gül suyu doğal bir tonerdir. Tamamen gül yapraklarından oluşur ve günlük olarak kullanılabilir.

İçinde çok fazla kimyasal bulunan bir toner istemiyorsanız veya hassas bir cilde sahipseniz ve toner size yakışmıyorsa, kesinlikle gül suyunu tercih edin.

Gül suyu cilde çok hafiftir ve bir tonerin sağladığı tüm faydaları sağlar. Aslında gül suyu yüzünüze sürüldüğünde yüzünüze doğal bir ışıltı verir ve oldukça ferahlatıcıdır.

Bugünlerde gül suyu kullanan bir çok cilt bakım markası var ama Dabur gül suyu, iş açısından açık ara en iyisi, ben bunu sadece kendim için kullanıyorum, o yüzden gül suyunu tavsiye ederim. Yüzün yağlılığını uzak tutmada oldukça iyi bir iş çıkarır ve sivilcelere de yardımcı olur.

2. Biotique Bio Salatalık Toneri

Biotique, son 2-3 yılda popülerlik kazanan Hint cilt bakımı ve makyaj markasıdır. Bu marka ayrıca ürünlerinde doğal maddeler kullandığını ve kimyasal madde içermediğini iddia ediyor.

Biotique’in bu toneri birçok bayan tarafından övüldü ve sebum üretimini kontrol etmek ve yüzdeki gözenekleri azaltmak için çok talep görüyor. Ben de kendim için kullandım, yüzdeki yağlılığı azaltmada harika ve yüze parlaklık da veriyor.

Bu tonerin içerdiği bileşenlerden bazıları şunlardır: salatalık suyu, nane yağı, kişniş vb.

Tüm bu bileşenler cildimiz için iyidir ve hiçbir yan etkisi yoktur, bu yüzden onları kesinlikle kullanabiliriz.


Hakkında admin

İlginizi Çekebilir!

Everteen Kadınlar için Anında Klozet Dezenfektanı Spreyi Çalışıyor mu?

Everteen Kadınlar için Anında Klozet Dezenfektanı Spreyi-Ürün Açıklaması: Everteen Klozet Dezenfektanı, kadınlar için güvenli, etkili …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir