zebra güvercin

Onları etrafta görmüşsündür. Her yerdeler – dışarıdaki bir kafede veya lokantada yemek yiyen herkesi her zaman rahatsız eden o iğrenç küçük güvercinler. Ya da her zaman bir dişiyi selamlayan ve onlara ukala küçük erkek versiyonları.

Ayrıca Çubuklu Güvercin ve Huzurlu Güvercin olarak da bilinirler (bilimsel olarak Jeopelia striata) ve Malaya’dan Avustralya’ya yerliler ve 1922’de Oahu’ya tanıtıldılar. O zamandan beri tüm ana adaların alçak kotlarına yayıldılar. Onların ötüşleri, Hawaii Adaları’nda yerleşim bölgelerinde duyulan başlıca kuş şarkılarından biri haline geldi.
Genellikle küçük veya büyük gruplar halinde, halka açık alanlarda kırıntıları toplarken ve bahçelerde, parklarda ve hemen hemen her yerde çim ve diğer bitki tohumlarını yerken görülürler. İnsanlardan uzakta, toprağın çıplak alanlarından tohum toplayarak çiftler halinde veya tek başlarına beslerler. Onlar

küçük böcekleri de yerler ama tohumlar ana besinleridir.

Erkekler ve dişiler aynı görünür (onları açıkça görmezden geliyormuş gibi görünen dişilere her zaman “eğilen” erkeklerdir). Hawaii çevresinde görülen güvercinlerin daha küçüğüdür ve gri ila kahverengimsi gridir. Uzun kuyrukları, gözlerinin ve gagalarının çevresinde mavi, boyunlarında, omuzlarında ve göğüslerinde siyah beyaz çubuklar vardır. Karınları genellikle açık gridir ve belki hafif pembemsi bir döküm vardır.
Kasabadaki kafe ve parklarda dolaşanlara yakından bakarsanız, ayakları genellikle bozuktur. Bu, yatkın oldukları kuş çiçeği hastalığının bir sonucudur. Kuş çiçeği 1800’lerde Hawaii Adalarına geldi ve bağışıklıkları olmadığı için hem yerli hem de yerli olmayan kuşlar için bir tehdit. Zebra güvercinlerde deforme ayaklar ve bazen de gaga şeklinde ortaya çıkar.
Genellikle sadece bir yaprak platformu olan, çalılıklara veya ağaçlara veya bazen yere yerleştirilmiş diğer kuru bitki parçalarından oluşan yuvalar inşa ederler. Bir veya iki küçük beyaz yumurta bırakırlar ve her iki ebeveyn tarafından 13 ila 18 gün boyunca otururlar. Yavrular iki hafta içinde yuvayı terk eder ve üç hafta sonra uçabilir. Ebeveynler, yuvadan ayrıldıktan bir hafta veya daha fazla bir süre sonra onlara göz kulak olur.
Ebeveynler tarafından regürjitasyonla beslenirler.  Bir ebeveyn yuvayı ziyaret edecek, çok genç bir kuşun kafasına küçük bir gaga verecek ya da yüzünü daha yaşlı bir kuşa gösterecek. Bebek, ebeveyninin yanağını gagalar ve bu, yetişkinin ağzını açmasına ve genç olanın gagasını sokup yemeğini yerken “ters yutmasına” neden olur. Brüt, ama etkili.

Yumurtadan çıktıktan hemen sonra yuvadan ayrıldıkları güne kadar bir yuvadaki bir çift genç Zebra Güvercininin videosunu yükledim. YouTube’da burada bulabilirsiniz. Bu durumda iki civcivin yuvadan ayrılması iki hafta sürmüştür.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir!

Everteen Kadınlar için Anında Klozet Dezenfektanı Spreyi Çalışıyor mu?

Everteen Kadınlar için Anında Klozet Dezenfektanı Spreyi-Ürün Açıklaması: Everteen Klozet Dezenfektanı, kadınlar için güvenli, etkili …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir